8 найкращих цитат Баффета про волатильність ринку

📈 Відомому інвестору-мільярдеру Уоррену Баффету подобається волатильний ринок, в якому він бачить “величезний плюс” для інвесторів. Вкладення в акції він вважає безпечнішими, ніж готівка або облігації, хоча вони і більш волатильні.

Пропонуємо вашій увазі 8 найкращих цитат інвестора про волатильність ринку.

1. «Будучи інвестором, ви любите волатильність. Вам подобається ідея шалених коливань, тому що це означає, що багато речей буде оцінено неправильно» (1997).

2. «Справжній інвестор вітає волатильність. Ринок, що сильно вагається, означає, що на [акції] солідних підприємств періодично будуть ірраціонально низькі ціни. Неможливо зрозуміти, як розглядати такі ціни — чи це збільшення небезпеки для інвестора, який абсолютно вільний або ігнорувати ринок, або використовувати його нерозсудливість» (1993).

3. «Немає жодної різниці, чи становить волатильність фондового ринку в середньому 0,5% на день, 0,25%, або 5%. Ми заробили б набагато більше, якби волатильність була вищою, тому що це створило б більше помилок на ринку. Отже волатильність — це величезний плюс справжнього інвестора» (1997).

4. «Нестабільний ринок ідеальний для будь-якого інвестора – дрібного чи великого – доти, доки він дотримується своєї інвестиційної схеми. Волатильність, викликана керуючими капіталом, які нераціонально спекулюють величезними сумами, дасть справжньому інвестору більше шансів зробити розумні інвестиційні кроки. Така волатильність може зашкодити йому лише тому випадку, якщо він буде змушений продавати в невідповідний момент» (1987).

5. «Якщо інвестор побоюється волатильних цін, помилково вважаючи це мірою ризику, може, за іронією долі, вдатися до дуже ризиковані вчинки». (Зазначимо, що Баффет вважає, що володіння валютними активами, такими як готівка або казначейські облігації, вартість яких з часом знижується через інфляцію, є більш ризикованою, ніж володіння акціями у довгостроковій перспективі) (2014).

Читайте також:  Індекс інновацій: ревізія надій на майбутнє

6. Алегорично порівнявши фондовий ринок з таким персонажем, як «містер Ринок», який кожен день пропонує інвесторам щось купити чи продати за різною ціною, Баффет сказав: «Ніхто ніколи не зустрічається з цим у приватному бізнесі, але на фондовому ринку все це є. Це величезна перевага. Ще більша перевага, якщо ваш партнер — маніакальна депресивна людина, яка сильно п’є. Чим він шаленіший, тим більше грошей ви заробите» (1997).

7. «Волатильність — це міра ризику, яку можна покластися». Зазначимо, що, на думку Баффета, короткострокові коливання цін не мають сенсу і не становлять загрози для довгострокового інвестора, тоді як активна торгівля, сплата надто великих комісій та запозичення грошей — це реальні способи завдати шкоди своїм майбутнім доходам (2001).

8. «Різкованість інвестицій вимірюється не бета-фактором (під бета-фактором на Уолл-стріт розуміють волатильність і часто використовують при вимірі ризику), а ймовірністю того, що ці інвестиції призведуть до втрати купівельної спроможності протягом передбачуваного періоду володіння» (2011).

— Під час підготовки використані матеріали Business Insider

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті