Додому Інвестиційні ідеї Чи зможуть відновитися фондові ринки?

Чи зможуть відновитися фондові ринки?

809

Аналітика подій за 10.05.21 – 15.05.21.

Американські індекси в першій половині тижня продемонстрували корекцію. Але до завершення робочої п’ятиденки частково відновили втрати. Більшою мірою така динаміка була обумовлена ​​технічними факторами. Фондовий ринок останнім часом виглядає перекупленим і корекція назрівала вже давно. Спусковим механізмом виступили побоювання щодо інфляції та прискорення економічного зростання в світі.

Валютний ринок не порадував однозначної динамікою. Хоча в цілому, за підсумками тижня індекс долара все ж зміг продемонструвати зміцнення. Це не дивно на тлі різкого зростання інфляції в США. У місячному вираженні показник в 4 рази перевищив прогнози. Але зростання було стримане тим, що ФРС США демонструє впевненість в тому, що сплеск цін – явище тимчасове і поки немає необхідності коригувати монетарну політику.

Ціни на нафту утримувалися в межах досить широкого діапазону. Минулого тижня одним з основних каталізаторів для чорного золота стала ситуація з найбільшим трубопроводом в США. Нагадаємо, що Colonial Pipeline Co. припиняв роботу на 5 днів у зв’язку з кібератакою. Але вже в середу відновив поставки. Також тиск на нафту робить невизначеність перспектив попиту на тлі складної ситуації з COVID-19 в Азії.

🏆 Ключові події поточного тижня 17.05.21 – 21.05.21

🇺🇸 США. Протокол засідання ФРС

Регулятор США вже неодноразово давав зрозуміти, що поки не планує вносити змін в монетарну політику. Останнє засідання відбулося ще до того, як були опубліковані дані по інфляції за квітень, які, можливо, призвели б до зміни риторики. Тому висока ймовірність того, що з Протоколу ринки не дізнаються нічого нового. Якщо в черговий раз повториться мантра про “тимчасовий характер зростання цін”, фондові індекси можуть на короткий час повернутися до зростання. На цьому тлі Nasdaq (NQ) здатний продемонструвати рух в район рівня 13552,37.

🇬🇧 Великобританія. Звіт по ринку праці

Ми вже неодноразово зазначали, що ситуація на ринку праці Великобританії, незважаючи на антиковідні заходи, залишалася досить стабільною завдяки правильній політиці уряду. Останнім часом в країні поступово знімаються обмеження. Це означає, що економіка почне демонструвати ознаки відновлення. Не виключено, що це торкнеться і ринку праці. Зростання зайнятості і зниження рівня безробіття будуть сприйняті ринком оптимістично, так як сприятлива ситуація на ринку праці в цілому позитивно позначиться і на темпах зростання ВВП. На цьому тлі пара GBP/USD може повернутися в район рівня 1,4165.

🇩🇪 Німеччина. Сукупний індекс ділової активності

У Німеччині зберігаються антиковідні обмеження. Проте, економіці вдається з ними справлятися і відносно успішно. Багато в чому це обумовлено активністю в промисловому секторі. Але, за прогнозами, і сфера послуг в травні повертається в зону зростання. На тлі досить позитивної ситуації в ключових секторах, сукупний індекс ділової активності також може вирости. Ринки сприймуть це оптимістично. За умови, що звіт, як мінімум, співпаде з прогнозами, німецький індекс DAX може протестувати максимум на рівні 15521,5.

Читайте також:  3 причини інвестування в Tesla!