Додому Аналітика Глобальна економіка продовжує відновлюватися

Глобальна економіка продовжує відновлюватися

138


У травні виробнича активність зростала в ЄС і США, в Азії продовжується зростання споживчого попиту. Дедалі очевиднішою є нерівномірність відновлення економік в залежності від програм вакцинації: від року – для Китаю і США, до чотирьох – для Африки та Латинської Америки.

Ціни на продовольчі товари ростуть 12-й місяць поспіль, за травень в річному обчисленні додали 40% і досягли рекордних значень за останні 10 років. Ціна на нафту подолала $70 , навіть незважаючи на появу експорту з Ірану. Кольорові метали трохи знизилися з пікових показників середини місяця, але все одно залишаються аномально дорогими.

Фондові індекси ростуть четвертий місяць поспіль, додавши в цілому 1,4% за травень. Після періоду невизначеності, компанії шукають варіанти прискореного розширення – на ринку злиттів і поглинань в травні укладено угод ще на $ 533 млрд ($ 2.4 трлн з початку року). Число безробітних перевищує 220 млн чоловік, що на 40 млн більше, ніж до пандемії.

В ЄС на тлі поступового пом’якшення заходів ізоляції, показник виробничої активності виріс до рекордних 63.1. У США в травні число нових робочих місць досягло майже 1 млн, дві третини з яких припало на сферу послуг. Але низькооплачувані місця як і раніше відчувають дефіцит працівників.

Читайте також:  Більше 12 років суцільних збитків від блискучого Uber