Ідеальні працівники не бажають розмножуватися

🇨🇳 Існує мем, що “завжди знайдеться азіат, який робить це краще“. І це слід розуміти буквально! Культурні особливості і реформи освіти перетворили зону АТР (скорочено – Азійсько-Тихоокеанський регіон) в фабрику з виробництва працьовитих і кваліфікованих працівників. Але якою ціною їм це вдається?

Навіть найбільш розвинені країни Азії, на кшталт Південної Кореї, Японії і Китаю зовсім недавно були бідними і сільськими. Забезпечити дітей кращим освітою , яка веде до хороших доходів і високого соціального статусу, стало головною сімейної метою, що переходить в патологію.

Вже з початкових класів шестиденка триває по 6-8 годин на день. Після уроків йдуть додаткові курси, щоб знати більше, набирати балів більше і потім потрапити в хорошу середню і старшу школи. Завдання школяра проходити тести краще всіх інших – не вимагає особливих талантів або здібностей – тільки цілодобового заучування.

Усі результати тестів складаються в відкриті рейтинги: з першим і останнім місцем. Верхні рядки дають дорогу до престижного ВНЗ, за них йде люта конкуренція, що викликає постійний стрес і вбиває здорові взаємовідносини. При підготовці до фінальних іспитів у старшокласників немає нічого крім навчання і сну. Варто додати, що після оголошення результатів – прокочується хвиля підліткових суїцидів. Така сувора реальність.

Далі слід отримати вищу освіту.

Останнім часом зона АТР добре піднялася в світових рейтингах – Китай за кількістю топових вузів поступається тільки США і Великобританії, Токіо – другий серед кращих студентських міст. Проте лише 2% школярів вступають до інститутів першого ешелону і конкурси в них досягають 1000 чоловік на місце.

Різні успіхи в освіті збільшують і без того високе соціальне розшарування, а після виходу з вузів випускники, які вбили дитинство на навчання, отримують “контрольний в голову” на роботі. Якщо не готові працювати по 80 годин в тиждень без понаднормових – то швидше за все вас замінять на більш рішучого. Одиниці не вигоряють ще до тридцяти.

Читайте також:  Банківські криптодепозити під 7% річних – це вже реальність

Змучившись самі і знаючи скільки доведеться вкладати в своїх дітей, розвинені азіати втрачають інтерес до сімей. В Японії і Кореї найнижча народжуваність на планеті, а незабаром буде і найбільше співвідношення літніх до працюючих. Китай намагається звернути з цього шляху, послабити тиск, знизити вартість навчання дитини, але існуюча система занадто ефективна і інертна.

Величезне населення на невеликих і небагатих ресурсами територіях народжує гіпер конкуренцію всередині соціуму. За фактом корейці або японці починають кар’єру в 5-6 років, пробиваючись через виснажливу навчання, яка після завершення циклу випускає той самий типаж геніального азіата. За фактом тут не генетика, а культура і менталітет, які дають терпіння витримати механічну муштру.

В Україні краща ситуація як з соціумом і з освітою, так і з роботою і зароблянням грошей. Є досить великий вибір навчальних закладів, працює система оцінювання ЗНО для вступників, а для випускників ВУЗів є різні можливості для роботи. Нехай умови неідеальні, проте немає такого шаленого тиску на психіку молодої людини. Тренд вищої освіти не можна сказати, що слабне, проте молоде покоління починає працювати досить рано, щоб дозволити собі активно жити і насолоджуватися благами (тут і зараз, та ж YOLO-економіка), ніж від того, що висока конкуренція у соціумі. Для отримання досить вузьких фахових навиків існує безліч онлайн та офлайн курсів, що дозволяють швидше увійти у світ заробляння грошей, ніж вчитися 5-10 років і отримати знання, що можуть стати неактуальними.

Зростає кількість приватних підприємців, для яких бізнес – це і стан душі, і засіб для отримання грошей. Зараз модно стало щось заснувати чи стати СЕО у компанії.

Ми не беремося судити, що вища освіта це погано чи добре. Лише віримо у те, що освіта повинна давати людям знання і навики для реалізації себе, для отримання достойного доходу, а не просто бути галочкою у біографії.

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті