Індекс інновацій: ревізія надій на майбутнє

🌐 Приємний сюрприз сучасного світу – відсутність технологічної дискримінації. Якщо взяти за дужки політику, то на планеті у всіх рівний доступ до сучасних технологій. Різниця лише в тому, хто очолює прогрес і куди, відповідно, спрямовується прибуток.

Глобальний інноваційний індекс (GII), щороку фіксує більш 80 індикаторів у 130 країн. Щоб зрозуміти їх стан і перспективи на ринку високих технологій. Ефективність визначається в порівнянні вихідних і підсумкових параметрів.

Перші визначають середовище: освіта, інфраструктура, політика, інвестиції, дослідження, бізнес. Другі показують результати – виробництво, прибуток, товари, патенти, наукові публікації і т.д.

Кореляція між багатством і інноваціями не завжди очевидна. Оскільки параметрів багато, то за сукупністю лідирують одні країни, а в галузях з’являються нюанси. З багатими країнами все зрозуміло, за останні роки в топ-5 мало що змінилося. Швейцарія і Швеція лідирують в отриманні нових знань і вартості брендів. США – в розробці ПЗ та інтелектуальної власності.

Логічним є тренд зростання в рейтингу азіатських країн: Південна Корея і Сінгапур в минулому році вже увійшли в топ-10. Китай, В’єтнам, Індія і Філіппіни в топ-50. Китай перший по патентах, В’єтнам – другий за часткою в експорті хай-теку, Індія – провідний експортер послуг IT і телекому. Чому Китай всього на 15-му місці? Його економіка настільки величезна, що частка інноваційного сектора порівняно невелика (поки що😀).

Читайте також:  Статистика з США розчаровує. Коли чекати перелому?

Інноваційність не завжди дорівнює прориву – вона складається з поліпшення методів і технологій, монетизації процесів і послуг, роботи з аудиторіями і навіть способу життя. Google і Apple без сумніву змінили світ. А тисячі компаній як Amazon, Samsung або Shopify просто зробили його зручнішим.

🇺🇦 Україна в індексі інновацій в 2020 займає 45-те місце з 131 економік світу, а у вибірці Європи – ми 30-ті з 39 євро-економік… Детальніше зі звітом Глобального інноваційного індексу (GII) можна ознайомитися тут.

Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img

More articles

spot_img

Останні статті