Індустрія смерті проігнорувала кризу

💣 У минулому році окремий світовий ринок взагалі не помітив пандемії – він додав 3.6% і досяг рекордних $ 2 трлн. Безпілотники, бронетехніка, літаки, есмінці, ракетні комплекси і просто стрілецька зброя: військовий імпорт та експорт відчував себе прекрасно, незважаючи на локдауни.

Медіа-повістка зазвичай занадто зайнята іншими новинами, а тим часом громадянські війни йдуть в Лівії, Ємені, Сирії і Південному Судані, є ІГІЛ в Іраку і таліби в Афганістані, етнічні війни в центральній Африці, арабо-ізраїльські відносини, нарковійни в Латинській Америці, війна на сході України і ще безліч місць на планеті, де маски проти ковіду не допомагають.

Зброя – завжди затребуваний товар. Найбільш популярний навіть не у воюючих, а у їхніх сусідів. Мати територіальні конфлікти настільки ж “хвилююче”, як і етнічні чистки у своїх кордонів або релігійні розбіжності. Варто одній країні в регіоні почати нарощувати військовий бюджет – інші змушені наслідувати прикладу.

42% військового імпорту припадає на зону АТР: Індія, Китай, Південна Корея і Пакистан – багаті, недавно ще воювали з сусідами, але по факту ніхто не вирішив своїх проблем. Плюс фактор Північної Кореї. І жорсткі позиції щодо статусу Східно-і Південно-Китайського морів. Хоча на Близькому Сході обстановка ще гарячіша і виводить в лідери по росту військових витрат Катар (+ 361%!!!).

США з великим відривом найбільший експортер – вони продають зброї і техніки на $ 175 млрд на рік в 96 держав, майже половина йде союзникам на Близькому Сході.

Наступні найбільші експортери світу – Франція та Німеччина – збільшили продажі і зайняли 8 і 6% світового ринку, їх швидко наздоганяє Китай з 5%. Виручка у 25 провідних збройових компаній перевищила $ 360 млрд – в Топ-5 все зайнято американськими корпораціями смерті, на чолі з Lockheed Martin, яка заробила $ 56 млрд.

Читайте також:  Страхова індустрія визнала пандемію не страшною

У США своя політика по допуску до технологій, тому багато систем, на кшталт безпілотників, не продаються. І ось тут вступає в гру Китай. Для Близького сходу він все більш важливий торговий партнер і інвестор, до того ж готовий на продаж технологій і спільне виробництво. Що допомагає в боротьбі з США і Європою за збройові ринки.

Якщо говорити про тренди – то поки не настане мир у всьому світі, військові бюджети будуть стабільно зростати 😔. Крім того, більшість країн готуються до якісної модернізації армій. Ринок розумної зброї вже $ 80 млрд і він подвоїться в найближчі 5 років. Дрони, бойові роботи, керовані боєприпаси, лазери, нелетальна зброя, бойові костюми – все це хоча і дорого, але перспективно. Ні зростаючі держборги, ні бюджетні дефіцити не зупинять військові замовлення. Жорстока реальність.

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті