додому Аналітика Індустрія смерті проігнорувала кризу

Індустрія смерті проігнорувала кризу

💣 У минулому році окремий світовий ринок взагалі не помітив пандемії – він додав 3.6% і досяг рекордних $ 2 трлн. Безпілотники, бронетехніка, літаки, есмінці, ракетні комплекси і просто стрілецька зброя: військовий імпорт та експорт відчував себе прекрасно, незважаючи на локдауни.

Медіа-повістка зазвичай занадто зайнята іншими новинами, а тим часом громадянські війни йдуть в Лівії, Ємені, Сирії і Південному Судані, є ІГІЛ в Іраку і таліби в Афганістані, етнічні війни в центральній Африці, арабо-ізраїльські відносини, нарковійни в Латинській Америці, війна на сході України і ще безліч місць на планеті, де маски проти ковіду не допомагають.

Зброя – завжди затребуваний товар. Найбільш популярний навіть не у воюючих, а у їхніх сусідів. Мати територіальні конфлікти настільки ж “хвилююче”, як і етнічні чистки у своїх кордонів або релігійні розбіжності. Варто одній країні в регіоні почати нарощувати військовий бюджет – інші змушені наслідувати прикладу.

42% військового імпорту припадає на зону АТР: Індія, Китай, Південна Корея і Пакистан – багаті, недавно ще воювали з сусідами, але по факту ніхто не вирішив своїх проблем. Плюс фактор Північної Кореї. І жорсткі позиції щодо статусу Східно-і Південно-Китайського морів. Хоча на Близькому Сході обстановка ще гарячіша і виводить в лідери по росту військових витрат Катар (+ 361%!!!).

США з великим відривом найбільший експортер – вони продають зброї і техніки на $ 175 млрд на рік в 96 держав, майже половина йде союзникам на Близькому Сході.

Наступні найбільші експортери світу – Франція та Німеччина – збільшили продажі і зайняли 8 і 6% світового ринку, їх швидко наздоганяє Китай з 5%. Виручка у 25 провідних збройових компаній перевищила $ 360 млрд – в Топ-5 все зайнято американськими корпораціями смерті, на чолі з Lockheed Martin, яка заробила $ 56 млрд.

У США своя політика по допуску до технологій, тому багато систем, на кшталт безпілотників, не продаються. І ось тут вступає в гру Китай. Для Близького сходу він все більш важливий торговий партнер і інвестор, до того ж готовий на продаж технологій і спільне виробництво. Що допомагає в боротьбі з США і Європою за збройові ринки.

Якщо говорити про тренди – то поки не настане мир у всьому світі, військові бюджети будуть стабільно зростати 😔. Крім того, більшість країн готуються до якісної модернізації армій. Ринок розумної зброї вже $ 80 млрд і він подвоїться в найближчі 5 років. Дрони, бойові роботи, керовані боєприпаси, лазери, нелетальна зброя, бойові костюми – все це хоча і дорого, але перспективно. Ні зростаючі держборги, ні бюджетні дефіцити не зупинять військові замовлення. Жорстока реальність.

Posting....
Exit mobile version