Додому Аналітика Іран заборонив майнинг криптовалюти через проблеми з електрикою

Іран заборонив майнинг криптовалюти через проблеми з електрикою

155

🇮🇷 Іран ввів тимчасову заборону на майнинг криптовалют через постійні відключень електрики. Попит на цифрові активи в Ірані виріс через спроби населення вберегти заощадження.

Влада Ірану майже на чотири місяці заборонила майнинг криптовалюти, повідомляє Reuters з посиланням на заяву президента країни Хасана Роухані. Заборона набула чинності 26 травня і триватиме до 22 вересня.

Рішення пов’язане з тим, що через велике навантаження на мережу через майнинг в багатьох містах стала відключатися електрика. Влада також пояснює збої посухою і різким зростанням попиту на електроенергію влітку.

В останні тижні електрика могла відключатися на шість годин на день, пише Financial Times. Один з таких збоїв перервав шаховий матч в онлайн-чемпіонаті Азії.

На Іран припадає близько 4,5% всього обсягу світового майнингу біткоіна, підрахувала аналітична компанія Elliptic. Це дозволяє Тегерану заробляти сотні мільйонів доларів на криптовалюті, які теоретично можна використовувати для обходу санкцій США, що забороняють будь-які грошові відносини з Іраном. Однак, зазначає FT, технологія блокчейн зберігає деталі транзакцій, що ускладнює використання цього методу для ухилення від американських санкцій.

У 2019 році в Ірані прийняли закон, який встановив режим ліцензування для криптомайнерів. При цьому ті, хто здобував криптовалюта за ліцензією, повинні були оплачувати електроенергію за більш високим тарифом і продавати добуті біткоіни Центробанку Ірану. Надалі влада виявила і закрила тисячі майнингових ферм, які працювали без ліцензій, в тому числі в мечетях, які не платять за електроенергію. Роухані заявив, що 85% майнингу в Ірані ведеться без ліцензії.

Читайте також:  Статистика з США розчаровує. Коли чекати перелому?

В останні місяці попит на криптовалюту в Ірані виріс, тому що жителі намагаються вберегти свої заощадження на тлі річної інфляції на рівні 46,9%, падінні фондового ринку і стагнації цін на житло, пояснює FT. За словами президента, споживання електроенергії за останній рік збільшилося на 20%, однак він не уточнив, яка частка від зростання попиту припала на майнинг.