Корпорації сховали від податків 10 трильйонів

За останні 11 років система обміну фінансовими даними між країнами G20 і ОЕСР допомогла знайти 84 млн офшорних рахунків на суму> $ 10 трлн. Це доходи міжнародних корпорацій, які “делікатно” оминули податкові служби.

Корпоративні прибутки осідають в офшорних офісах через виплати відсотків по кредитах або роялті за бренд, через відведення доданої вартості від виробника до посередників і ще через безліч лазівок в податкових законодавствах.

Незважаючи на поступове зниження корпоративних податків – в країнах ОЕСР середні ставки за 10 років впали з 33% до 26%, очевидно вигідніше платити процент на Бермудах, ніж 55% в ОАЕ, 35% в США або 30% в Японії. Але досить несправедливо, коли один робочий платить більше, ніж весь Amazon.

США вирішили вступити “розумно” і повернути корпорації додому, в 2018-м зменшивши ставку до 21%. Ясна справа, безрезультатно 😀. 26 корпорацій зі списку Fortune 500 п’ять років не платили податків взагалі, інші – в середньому менше 12%.

Нова адміністрація США видала чергове геніальне рішення. Затвердити ці 21% вже в якості глобальної корпоративної ставки і прибрати податкову конкуренцію. Перспективи ініціативи поки що туманні, будемо стежити за її обговоренням на зустрічі міністрів фінансів G7 на початку червня.

Але що з цифровими продуктами і послугами?

У теорії, прибуток корпорацій повинен обкладатися податком там, де створюється вартість. Але де це саме, стосовно Google, Facebook або TikTok? А як порахувати частку і внесок користувачів?

Читайте також:  NVIDIA: випереджаючи ринок і конкурентів

Є маса пропозицій: від введення податків на види цифрових доходів до ліцензійних зборів за доступ до національних користувачів. Важливо знайти спільне рішення: якщо податки на цифрову галузі почнуть вводитися в односторонньому порядку, торговельні конфлікти неминучі. Що буде з Україною? Ще більше буде в тіні )

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"

Останні статті