Додому Аналітика NVIDIA: випереджаючи ринок і конкурентів

NVIDIA: випереджаючи ринок і конкурентів

212
nvidia sellbuy.com.ua

NVIDIA є світовим лідером в області розробки графічних процесорів (GPU), які є незамінним компонентом у ПК, центрах обробки даних або смартфонах.

За останні два роки компанія значно розширила свої ринки за рахунок розвитку штучного інтелекту і автономних транспортних засобів – галузі, в яких NVIDIA практично щомісяця укладає нові контракти про співпрацю.

Варто згадати, що NVIDIA займається тільки розробкою, маркетингом і продажем своєї продукції. Компанія не виробляє напівпровідники самостійно і працює в рамках так званої Fabless – моделі. Ключовий етап – виробництво напівпровідників, виконують TSMC і Samsung Electronics.

Ринкова капіталізація NVIDIA становить $ 385 млрд, що робить її 2-ю в світі напівпровідниковою компанією за розміром капіталізації після TSMC.

NVIDIA побудувала свій бізнес і забезпечила собі технологічну перевагу над конкурентами, заклавши в основу стратегії розвитку орієнтацію на інновації. Протягом останніх 15 років, компанія направляє на дослідження і розробки (R&D) близько 24% виручки. За “інтенсивністю R&D”, NVIDIA обганяє техно-гігантів Facebook, Google, Microsoft, Amazon, TSMC і Apple.

Ціна NVIDIA на біржі NASDAQ (онлайн):

А зараз NVIDIA знаходиться в процесі перевірки регуляторами угоди з придбання британської компанії Arm, що збільшить цільовий ринок компанії на $ 250 млрд. Формально, для блокування угоди підстав немає. Однак, небажання британської влади втратити контроль над Arm може перенести питання в судову площину і, в кінцевому підсумку, в “дуель адвокатів”.

Читайте також:  Подолавши рівень $ 2500, ціна ефіріума може досягти $ 3000.

За 2020 рік прибуток NVIDIA зросла на 52,7%. З урахуванням прогнозованого в 2021 фінансовому році чистого прибутку на акцію в розмірі $ 13,67, що передбачає її зростання на неймовірні 193%, NVIDIA торгується з форвардним Р/Е 45х.

Консенсус-прогноз аналітиків з Уолл-стріт для акцій NVIDIA становить $ 670, що з поточних $ 615 передбачає потенціал зростання в розмірі 9%. З 27 аналітиків 23 – рекомендує купувати акції NVIDIA і 4 – тримати.

Слід зазначити, що через велику кількість аналітиків, консенсус-прогнози не завжди встигають за успіхами зростаючих компаній. До слова, останні оцінки таких компаній, як Oppenheimer, Raymond James або Needham орієнтуються на $ 700- $ 750.