В Instagram та Facebook різко виріс ринок підробок

♾️ Meta активно намагається завадити шахраям, які просувають підроблені речі люксових брендів, включаючи Gucci, Louis Vuitton та Chanel на її майданчиках. Тільки на Facebook зараз є понад 26 тис. активних облікових записів, які продають підробки, пише Reuters з посиланням на дослідження Ghost Data.

«Facebook та Instagram є ключовими ринками, де продаються контрафактні товари. Десять років тому це був eBay, а п’ять років тому — Amazon», — сказав Бенедикт Гамільтон, керуючий директор Kroll, приватної детективної компанії, найнятої брендами, які постраждали від підробок та контрабанди.

Дослідники з Ghost Data в період з жовтня по листопад 2021 року виявили на Facebook більше 26 тис. акаунтів, які продають підробки, в Instagram — 20 тис. Це більше ніж минулого року, але нижче за пік 2019 року, коли вони виявили близько 56 тис. акаунтів. Близько 65% акаунтів шахраїв, виявлених у 2021 році, було створено в Китаї, за ним слідують Росія (14%) та Туреччина (7,5%).

“Продажі підробок і шахрайство – це проблема, яка завжди йшла за появою нових технологій”, – сказав представник Meta. За його словами, компанія працює над тим, щоб краще запобігати таким угодам.

Щоб продемонструвати товари, продавці підробок використовують функції на кшталт каталогів товарів у WhatsApp, які не зашифровані та доступні через бізнес-профіль. За словами експерта в галузі кібербезпеки Андреа Стоппа, покупки найчастіше здійснюються на платформах Meta, а не через посилання на зовнішні сайти.

Читайте також:  Іран заборонив майнинг криптовалюти через проблеми з електрикою
Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті