Що потрібно знати про жителів Землі

Зараз на планеті живе 7.77 мільярдів, до яких в секунду додається ще 2.6 людини. 35% людей живуть в двох країнах – Китаї та Індії (з 10 людей – 6 живе в Азії), ще 15% – в Африці. Канонічних білих європейців в світі менше 10%.

На карті 195 незалежних держав, 27 з яких зворушливо зберегли королівські будинки. І ще 70 територій, на зразок сектора Газа або окупованої самопроголошеної “ДНР”. 17% людей володіють англійською і 15% китайською.

Третина жителів зайнята в сільському господарстві, чверть у виробництві, інші – в секторі послуг. 14% всіх дорослих людей на планеті не володіють грамотою, 9% регулярно голодують. У світі 80 мільйонів біженців і 20 млн рабів (так, на жаль ще таке є).

Світовий ВВП перевищує $ 85 трлн, але розділений нерівномірно: є багаті розвинені країни і бідні, що ще розвиваються, і у яких нібито все попереду. Але найбідніша Бурунді з її $760 на душу населення ніколи не наздожене Люксембург з його $ 118 тис – ресурсів на Землі на всіх не вистачить.

Аналітики вважають, що оптимальне число жителів для нашої планети – 3 млрд. Після перевищення цієї цифри загострюються проблеми голоду, епідемій, виснаження ресурсів, забруднення та ін. З гарних новин – чисельність населення близька до піку і на порозі вступу в стійкий спад (і до чого б, здавалось, COVID?)

Читайте також:  Кожен четвертий в світі – гравець

Висока народжуваність і 4-5 дітей на сім’ю залишилися тільки в Центральній Африці. Але приклади Індії та Латинської Америки показали, що обмежені продукти та зростання освіти ведуть до поступового зниження народжуваності і повторення демографічного шляху розвинених країн.

Реальна проблема в тому, що світова економіка побудована навколо постійного зростання попиту на продукти і пропозиції нової робочої сили. Як вона поставиться до того, що число літніх людей на одного працівника буде рости, а купівельний попит – скорочуватися, невідомо.

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті