Додому Аналітика Статистика з США розчаровує. Коли чекати перелому?

Статистика з США розчаровує. Коли чекати перелому?

773

Аналітика подій за 17.05.21 – 21.05.21.

Минулого тижня найбільш сильну волатильність продемонстрували криптоактиви. На їх фоні рух традиційних інструментів виглядали більш, ніж тьмяно.

Американські індекси консолідувалися в межах вузьких діапазонів. Всі спроби розвинути зростання, по суті, не мали успіху. Статистика з США не вражає. Крім того, загальне зниження інтересу до ризику стримували повернення індексів в область недавніх максимумів.

Долар США залишається під тиском. Дані по роздрібних продажах і падіння прибутковості держоблігацій виступають основними каталізаторами падіння американської валюти. При цьому в Європі поступово знімаються обмеження і це дає інвесторам надію на швидке відновлення зростання в Німеччині, Франції та Великобританії, що надає додаткову підтримку євро і фунту.

Ціни на нафту демонструють падіння. В моменті котирування марки Brent знижувалися до рівня 64,50 долара за барель. Поширення індійського штаму коронавірусу і складна ситуація з COVID-19 в Азії негативно позначаються на очікуваннях щодо попиту на енергоносій. Також оптимізму не додають побоювання відродження ядерної угоди з Іраном.

🏆 Ключові події поточного тижня 24.05.21 – 28.05.21

🇩🇪 Німеччина. ВВП 1 квартал

Німецька економіка демонструє спад в порівнянні в попереднім періодом вже кілька кварталів поспіль. І поки говорити про швидке відновлення не доводиться – уряд зберігає антіковідні обмеження. Це накладає свій відбиток на всі сфери. За попередньою оцінкою, темпи зростання ВВП Німеччини знизилися на 3,3%. Однак, не виключено, що показник буде переглянутий в кращу сторону (наприклад, ділові настрої від ZEW виявилися вищими за прогнози). І цього буде досить для того, щоб пара EUR/USD продовжила висхідний рух. Найближчою метою може стати позначка 1,2297.

🇺🇸 США. Замовлення на товари тривалого користування

Замовлення на товари тривалого користування показують готовність споживачів йти на великі витрати. Це виступає хорошим індикатором здоров’я економіки. Останнім часом показник демонструє нестабільні темпи приросту. Це свідчить про те, що економіка США відновлюється повільніше, ніж очікувалося. Також означає, що ФРС США, незважаючи на різкий стрибок інфляції продовжить дотримуватися стимулюючої монетарної політики. Якщо звіт співпаде з очікуваннями, долар може опинитися під тиском. При цьому цікавим для покупок (в світлі зростання цін) може бути золото. XAU/USD здатне піднятися в район опору 1907,50.

🇺🇸 США. Індекс споживчої довіри від Університету Мічигану

У США триває активна кампанія з вакцинації. Поступово згортаються обмежувальні заходи. Все це позитивно впливає на настрої споживачів. Звичайно, звіти з США ще далекі від доковідних. Але ситуація на ринку праці поступово стабілізується: створюються нові робочі місця. Це підвищує оптимізм населення. Індекс відображає впевненість населення в майбутньому економіки. Тому якщо показник виросте хоча б відповідно до прогнозів, це може підтримати американські індекси. Dow Jones (YM) здатний повернутися в район рівня 34715.

Читайте також:  Sharing економіка: революційне повернення в минуле