Статистика з США буде визначати настрої ринку

Аналітика подій за 24.05.21 – 28.05.21.

Минулого тижня американські індекси зробили спробу відновити втрати, понесені в рамках корекції. Здебільшого вони змогли продемонструвати незначне зростання, користуючись м’яким настроєм ФРС США. Але для досягнення нових висот їм явно потрібні більш вагомі каталізатори, яких вони поки не отримали.

Неоднозначна макроекономічна статистика не дозволила європейським валютам зміцнитися до долара США, хоча об’єктивно він міг би понести втрати на тлі падіння прибутковості американських держоблігацій. Окремі валюти все ж відчували себе досить впевнено. Фунт і новозеландський долар отримали оптимістичний настрій після коментарів представників Центробанків, які натякнули на можливість швидкого підвищення ставок.

Ціни на нафту протягом усього тижня демонстрували досить впевнене зростання. В результаті Brent повернулася в район рівня 69,5 доларів за барель. Підтримку енергоносій отримує з боку оптимістичних очікувань щодо попиту. Зокрема, їх підтримали щотижневі дані по числу заявок на допомогу з безробіття в США. Крім того, в Штатах наближається сезон активних подорожей, що може привести до зростання попиту на паливо.

🏆 Ключові події поточного тижня 31.05.21 – 04.06.21

🇩🇪 Німеччина. Роздрібні продажі

Епідеміологічна ситуація в більшості європейських країн залишається досить напруженою, Німеччина – не виняток. Кілька місяців в країні зберігаються антіковідні обмеження. Це стосується і підприємств роздрібної торгівлі. Споживча активність невисока. Тому прогнози про зниження показника роздрібних продажів не виглядають неправдоподібними. Якщо звіт співпаде з очікуваннями, це буде свідчити про нестабільний стан найбільшої економіки єврозони. Слабкі цифри здатні чинити тиск на євро. У цьому випадку пара EUR/USD може знизитися в район рівня 1,2100 з подальшою метою на рівні 1,2070.

🇺🇸 США. Індекс ділової активності в сфері послуг (ISM)

Сфера послуг – один з найважливіших секторів економіки США. На тлі досить успішної кампанії по вакцинації населення, в країні поступово відновлюється нормальний розпорядок життя населення. На цьому тлі відбувається і поступове зростання активності в різних сферах діяльності. Сфера послуг формує близько 75% економіки США. Тому якщо звіт продемонструє зростання, можна буде говорити про позитивну динаміку і ВВП країни. На цьому тлі долар США може продемонструвати зростання по відношенню до основних опонентів, в тому числі і по відношенню до фунта. На цьому тлі пара GBP/USD може повернутися до рівня підтримки 1,4050.

🇺🇸 США. Звіт по ринку праці (Non- farm payrolls)

Економіка США продовжує демонструвати ознаки поступового відновлення. І, якщо різке зростання інфляції може бути лише тимчасовим явищем, то ситуація на ринку праці, схоже, взяла курс на стабілізацію. Нагадаємо, що ФРС США зараз є наріжним каменем при прийнятті рішення щодо монетарної політики ставить саме зайнятість. Таким чином, якщо звіт виявиться досить позитивним, це може викликати очікування більш раннього виходу з стимулюючої грошово-кредитної політики. І це призведе до зростання долара, викликавши зниження номінованих в ньому активів. Зокрема золото (XAUUSD) може відкотитися в район рівня 1837,35.

Читайте також:  У фокусі рішення РБА та «хвилинки» від ФедРезерву
Олександр Столичний
Олександр Столичний
Професійний підхід до інвестицій і біржової торгівлі. Незалежний аналітик. Вірить технічному аналізу більше, ніж новинам. Редактор "SellBuy"

Останні статті