Додому Криптовалюта Тримач криптовалюти ледь не позбувся доступу до гаманця через поганий почерк

Тримач криптовалюти ледь не позбувся доступу до гаманця через поганий почерк

263

Здавалося б, проста дія – записати на папері кілька слів – таїть в собі чимало каверз, які можуть істотно ускладнити відновлення доступу до криптовалютного гаманця.

Як повідомили фахівці, з ними зв’язався власник криптовалюти на ім’я Сем, який розповів таку історію. Нещодавно він пережив розлучення, і його тесть захотів отримати назад свої ETH, які зберігалися в апаратному гаманці Ledger Сема. Сам пристрій виявився зломаним. Тоді Сем згадав, що за інструкцією записав seed-фразу з 24 слів для відновлення доступу. Коли він спробував перенести старий гаманець на новий пристрій Ledger, з’ясувалося, що деякі слова з seed-фрази неможливо прочитати 😂.

Хоча Сема в цілому складно назвати володарем хорошого почерку, проблеми викликала розшифровка тільки п’яти слів, номери яких виділені на зображенні. Фахівці були впевнені, що зможуть швидко допомогти Сему вирішити загадку, але все виявилося трохи складніше.

Спочатку були висунуті наступні припущення:
1. Crouch
3. Blind
6. Battery
7. Oven
13. Незрозуміло, але схоже, що закінчується на « ral »

З номерами 1, 3 і 7 все було більш-менш ясно, але що під цифрою 6? Схоже на «battery», якщо допустити, що Сем пропустив букву. Нюанс у тому, що «battery» не входить в використовуваний Ledger набір слів BIP39.

Було вирішено відмовитися від спроб відновити доступ власними силами і вдатися до спеціальних інструментів, що дозволяє підбирати seed-фрази при наявності лише частини інформації. Однак зробити це з п’ятьма повністю відсутніми словами практично неможливо. Тоді фахівці модифікували програму таким чином, щоб вона приймала слова, в яких відомі тільки окремі елементи або букви, і здійснили підбір за списком BIP39.

Читайте також:  Чи можливий новий криптохайп? Ethereum 2.0

На підставі введеної інформації було отримано понад 7 млрд варіантів seed-фраз, які теоретично могли розблокувати гаманець. Після перевірки майже половини з них знайшовся підходящий варіант:
1. Crouch
3. Bread
6. Betray
7. Oven
13 . Moral

Активи Сема були врятовані і відправлені на його нову адресу в блокчейні Ethereum. Раніше схожу задачу учасникам спільноти задав підприємець Алістер Мілн, з гаманця якого щасливий зломщик зміг вивести один bitcoin.

А ще скажіть, що гарний почерк – не запорука збереження фінансів! 😀