Термінологія (глосарій)

А

Акції – Цінний папір, випущений на користь акціонера і підтверджує володіння часткою капіталу корпорації.

Акції зростання – Акції компаній, що показали різке зростання виручки або прибутку. Ці акції зазвичай мають нульову або дуже низьку дивідендну прибутковість, а продають їх за цінами вищими, ніж їх балансова вартість. У цю категорію потрапляють багато акцій високотехнологічних компаній.

Аналіз цінових моделей – Процес оцінки технічними фахівцями поведінки котирувань на цінових графіках з метою передбачення можливого направлення їх майбутнього руху.

Арбітраж – Арбітражери зазвичай одночасно купують і продають два різних, але пов’язаних фінансових інструменту. Прибуток вони отримують за рахунок різниці, створеної їх дивергенції. Такого роду діяльність називається арбітражем. Наприклад, якщо індекс S & P 500 зростає, а ф’ючерси на нього падають, арбітражери відкривають короткі позиції за індексом і купують ф’ючерси. Див. Також «Програмна торгівля».

Аск – Ціна продажу цінного паперу. Ще її називають «внутрішній аск» або «Шофер», це найнижча ціна, по якій брокер / дилер (або відповідна електронна торговельна система) продасть вам акції. Інакше кажучи, мінімальна ціна, за якою їх можна купити.

Аутсайдери – учасники ринку, що не володіють повною інформацією, здатної підвищити або знизити ціну акцій.

Б

Балансовий обсяг (OBV) – Лінійний індикатор, який за допомогою вимірювання об’єму торгів показує, вливаються чи грошові кошти в акції або йдуть з них. Якщо акції закриваються за ціною, що перевищує ціну закриття попереднього дня, загальний обсяг торгів цього дня додається до суми наростаючим підсумком. Коли ціна закриття знижується в порівнянні з попереднім днем, денний обсяг торгів віднімається від суми наростаючим підсумком.

«Без дивідендів» – Період між оголошенням про дивіденди по акціях і їх виплатою. У цей час акції торгуються «без дивідендів», тобто їх покупець не має права на отримання дивідендів в найближчу дату виплат. В газетах акції «без дивідендів» зазвичай позначаються символом «х».

Бета – Історична міра мінливості портфеля в порівнянні з ринком або індексом, використовується при аналізі ризику / прибутковості. Бета ринку або відповідного індексу дорівнює 1,0. Отже, можна очікувати, що портфель (взаємний фонд і т.д.) з бетою, рівній 1,20, при зростанні (падінні) ринку на 10% зросте (впаде) на 20.

Бід – Краща, або найнижча, ціна, по якій фахівець (маркетмейкер) купує акції. Іншими словами, «внутрішній бід» – це найкраща ціна, яку продавець може отримати за цінний папір, ввівши ринкову заявку.

«Блакитні фішки» – Так часто називають акції, що входять в індекс Dow Jones Industrial Average. Ця назва походить від гри в покер, де фішки блакитного кольору мають найвищу вартість. Такі акції ще називають «вартісними» акціями. Як правило, вони ростуть з довгостроковій перспективі, за ним платять дивіденди, а їх емітенти вважаються «іконами» американської економіки.

Блокова торгівля – Угоди з великими пакетами певних акцій, коли купують або продають від 10 000 штук відразу.

«Блюдце» або «каструля» – Фігура на ціновому графіку, яку формують ціни, поступово завершальні спадний тренд. Вони рухаються в рамках бічного тренда на невеликих обсягах, а потім починають дертися вгору – і це бичачий ознака. Таку фігуру можна зустріти в складі «чашки з ручкою» (це як би дно «чашки»), перевернутої фігури «голова і плечі», а також саму по собі.

Брейк — раптове різке падіння біржових цін.

Брекетинг – Іноді термін використовується як синонім торгівлі в рамках торгового діапазону. Іншими словами, акції рухаються вгору-вниз, немов ув’язнені в дужках між максимальною і мінімальною ціною.

Брокер-дилер – Компанія, що працює з цінними паперами і продає фінансові інструменти населенню, може також укладати угоди з інституційними інвесторами і відкривати позиції у власних інтересах.

В

Валовий внутрішній продукт (ВВП) – Економічний показник, що означає вартість всіх товарів і послуг, вироблених в країні за певний період.

Варрант – документ, що дає право власнику купувати цінні папери за фіксованою ціною протягом певного часу або безстроково.

Ведмежий ринок – Зазвичай так говорять про фондовий ринок в цілому, коли він рухається в рамках спадного тренда і впав на 20% і більше від максимуму. Під час ведмежого ринку відмінно почуваються тільки володарі коротких позицій і ті, у кого на торговому рахунку лише грошові кошти.

Вексель – боргове зобов’язання з датою сплати, що видається позичальником кредитору. Кредитор має право вимагати від позичальника сплати до встановленого терміну.

«Велике табло» – Це відоме прізвисько Нью-Йоркської фондової біржі.

Великий бід – Це коли виставляється заявка на обсяг, що перевищує попередній рекордний бід.

«Вибухнувша вершина» – Подія, подібне виверження вулкана, коли акція немов «вибухає» вгору, а потім раптово розгортається і падає назад. Часто супроводжується гепом виснаження.

Внутрішній ринок або внутрішні ціни – Являє собою найвищий бід і найнижчий аск (Шофер) по акції в даний момент.

Внутрішня вартість – Вартість, при якій опціон ще залишається «в грошах».

Всередині дня – Цей термін відноситься до руху цін протягом однієї торгової сесії.

Волатильність – Мінливість цін фінансового ринку або конкретного інструменту. Чим ширше розкид цін, тим більш волатильним вважається ринок.

Висхідний трикутник – висхідний трикутник – це модель консолідації, в рамках якої діапазон котирувань стає дедалі вужчим. Мінімуми цін ростуть, а максимуми залишаються приблизно горизонтальними. Це, як правило, говорить про бичачому настрої гравців.

«Вимпел» – Модель продовження тренда, що нагадує «прапор». Однак «вимпел» схожий на симетричний трикутник і діє як «період відпочинку» цін, перед тим як вони (зазвичай) відновлять свій рух в напрямку тренда.

Г

«Голова і плечі» – Цінова модель розвороту тренда, що нагадує людську голову (найвищий пік) і плечі з двох сторін від неї (більш низькі піки). Якщо ціна прориває лінію «шиї», що сполучає западини (рівень підтримки), модель вважається завершеною, що говорить про передбачуване русі котирувань вниз. Коли ця модель виникає на графіку «догори ногами», вона називається «зворотні, або перевернуті, голова і плечі».

Геп – Розрив у графіку цін, діапазон котирувань, в якому не було укладено угод. Геп вгору відбувається в разі, коли ринок / акції відкриваються і продовжують торгуватися на більш високому рівні, ніж ціна закриття попереднього дня. У термінах аналізу графіків «японських свічок» цей геп називається «зростаюче вікно» і вважається ознакою бичачого настрою гравців. Геп вниз – це коли ринок / акції відкриваються нижче, ніж мінімальна ціна попереднього дня, і продовжують торгуватися нижче, і це – ведмежий ознака. Є три типи гепів: на відрив, продовження і виснаження.

Геп виснаження – Розрив у цінах або зростаюче / падаюче вікно (в термінології графіків «японських свічок»), який трапляється в кінці тренда і свідчить про його закінчення. Часто зустрічається на графіках акцій, дуже швидко виросли за короткий час.

Геп на відрив – Розрив цін (геп) – вгору або вниз, – який слід після формування великої цінової моделі. Такий геп може передбачати серйозне рух котирувань.

Геп продовження – Ціновий розрив, зазвичай з’являється в середині висхідного або спадного тренда. Також його називають «вимірювальний геп».

«Геп розвороту» – Модель на графіку цін, яка виникає, коли мінімальна ціна поточного торгового дня вище максимальної ціни попередньої сесії, а поточна ціна закриття нижче ціни відкриття.

Д

Дата закінчення терміну дії – День, в який закінчуються термін дії опціону і право його виконання.

День ключового розвороту – Якщо акції рухаються в рамках висхідного тренда, ключовий розворот відбувається тоді, коли торги відкриваються на новому максимумі (в порівнянні з максимальною ціною попереднього торгового дня), а потім закриваються нижче, ніж мінімальна ціна попереднього торгового дня. Якщо акції рухаються вниз, то спочатку відкриваються нижче мінімальної ціни попереднього дня, а потім закриваються вище ціни закриття попередньої торгової сесії. У термінах свічкового аналізу це комбінація «поглинання». Чим ширше діапазон і вище обсяг, тим більше шансів, що незабаром тренд розгорнеться.

День зі зменьшуваним діапазоном цін – Його легко помітити на ціновому графіку: це день, ціновий діапазон якого повністю поміщається в ціновий діапазон попереднього дня.

Депозит – сума грошових коштів на торговому рахунку.

Дивергенція – Виникає на графіку, коли індикатори рухаються в протилежному чи іншому напрямку, ніж ціни. Наприклад, ціни можуть зафіксувати черговий максимум вище попереднього, в той час як RSI (індекс відносної сили) або стохастік рухаються вниз. У разі дивергенції можна очікувати швидкого розвороту цін в напрямку, зазначеному індикатором / осциллятором.

Дно – максимально низький рівень ціни. Кам’яне Дно – рівень, нижче якого ціна вже не опуститься.

Довгостроковий дохід від приросту капіталу – Прибуток або дохід в результаті продажу акцій або паїв, які були у власності більше року.

Дохід – Надходження у вигляді відсотків за облігаціями або дивідендів по акціях.

Е

Експоненціальне згладжування – Застосовується для розрахунку експоненційної ковзної середньої, використовується та ж вибірка даних, як і для простої ковзної середньої, але більш пізнім цінами присвоюються великі ваги.

Електронна система безпосереднього введення заявок (ECN) – Автоматична торгова система обробки заявок, що дозволяє індивідуальним трейдерам розміщувати заявки за цінами краще, ніж поточні бід і аск (Шофер).

Емітент – державне підприємство, фізична або юридична особа, яка виробляє емісію цінних паперів.

Емісія грошей – вливання державою нових грошей в обіг, яке збільшує в зверненні всю грошову масу.

Емісійний прибуток – прибуток фінансових установ від емісії цінних паперів. Акціонерні товариства, які вдаються до емісії цінних паперів, в основному розміщують акції у великих банках. Ці банки, у свою чергу, частково вкладають свої капітали в дані акції до їх реалізації.

Ешелон – градація цінних паперів за ступенем величини капіталу, прибутковості, ліквідності. У «перший ешелон» входять найбільш ліквідні папери. На Заході їх називають blue chips – «блакитні фішки». До «другого ешелону» відносяться широкий спектр цінних паперів, які не входять до кола першої величини. Акції «третього ешелону» характеризуються низькою ліквідністю.

Є

Євроакції – акцій на закордонних біржах.

Євродолари – кошти, що зберігаються на рахунках європейських банків у вигляді доларів США.

Єврооблігації – різновид цінних паперів у вигляді боргових зобов’язань, що випускаються позичальником для отримання довгострокової позики на іноземних фондових ринках. Єврооблігаціями можуть назватися і облігації США, суть в тому, що вони іноземні.

Європейський Опціон – опціон, який можливо реалізувати тільки в останній день періоду його дії.

Євроринок капіталів – фінансовий світовий ринок, де реалізуються середньострокові і довгострокові цінні папери на час не менше 18 місяців.

Ємність ринку – річний обсяг продажів певного типу товару при середньому значенні цін.

Ж

Жиро – різновид безготівкових розрахунків; передавальний напис на цінному папері – векселі, чеку і т.д.

Жирант – офіційна особа, яка зробила передавальний напис на зворотному боці векселя.

Жирний Кіт – фірма з надвисокими прибутками від ризикованих інвестицій.

Жирочек – чек з письмовим наказом банку про перерахування будь-якої суми з поточного рахунку клієнта на поточний рахунок третьої особи.

Жиронаказ – письмове розпорядження клієнта банку про перерахування будь-якої суми грошей з поточного рахунку клієнта на поточний рахунок третього.

З

Захисний стоп або стоп-лосс – Тактика обмеження збитків. Трейдер встановлює «стоп» або «стоп-лосс» нижче (або вище) точки відкриття позиції. Коли ціна доходить до цього рівня, виповнюється ринкова заявка на продаж (купівлю) акцій по найближчій доступною ціною.

Закрити позицію або угоду – продаж раніше куплених акцій або покупка раніше проданих акцій. Після закриття позиції цінні папери обмінюються на грошову суму.

Захисні накази – біржові накази, що захищають відкриті позиції від непередбачених збитків. Захисні накази так само фіксують прибуток. До них відносяться: стоп-лосс, тейк-профіт, ковзний стоп.

Заставна – документ про заставу нерухомого майна, що належить боржнику. Це – землі, будинки та інші будівлі. Заставна знаходиться у кредитора (особа, яка дала гроші в борг) до повного розрахунку з боржником. У разі несплати боргу в строк, кредитор стає власником майна і може продати його.

Зважена середня змінна – середня змінна, при розрахунку якої використовуються дані за певний період, але більшу вагу присвоюється більш пізнім цінами (закриття).

І

Індексні фонди, паї яких обертаються на біржі (ETF) – Цінні папери, прив’язані до руху індексу, біржового товару, валюти або кошика активів, але які звертаються, як і акції, на фондовій біржі. Ціни ETF безперервно змінюються в ході торгової сесії.

Індикатор настроїв – Психологічний індикатор, який вимірює ступінь бичачого і ведмежого настрою ринку. Працює як зворотний показник і найкраще пророкує динаміку цін на сильно перекупленому або перепроданому ринку.

Індикатор накопичення / розподілу – Спочатку розраховується різниця між кількістю виросли і упалих акцій. Якщо це – позитивне число, то воно додається до наростаючої сумі, в іншому випадку віднімається з неї. Найчастіше розраховується відносно акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Дивергенція, що виникає між лінією накопичення / розподілу акцій, що входять в індекс NYSE Composite, і динамікою самого індексу, може служити раннім індикатором що наближається розвороту тренда.

Інсайдер – У Сполучених Штатах Америки: співробітник / директор корпорації, фізична особа або сім’я, що володіють більше 10% акцій компанії, або той, хто має доступ до закритої, «інсайдерської» інформації про компанію. Угоди інсайдерів регулюються правилом 144, прийнятим Комісією з цінних паперів і бірж (SEC).

Інфляційний ризик – Імовірність того, що підвищення вартості життя скоротить або зведе до нуля дохідність інвестицій.

К

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) – Урядове агентство, яке регулює ринок акцій і облігацій США, зареєстрованих інвестиційних консультантів, брокерів / дилерів і взаємні фонди.

Компанія великої капіталізації – Компанія з капіталізацією (твором кількості випущених акцій і їх поточної ринкової ціни) вище $ 5 млрд.

Компанія малої капіталізації – Копання, ринкова вартість якої менше $ 500 млн. Такі компанії зазвичай використовують прибуток для подальшого розвитку і експансії на ринки замість виплати дивідендів.

Кінець ралі – Опорна точка, що формується, коли зростаючі акції наштовхуються на високу пропозицію і починається їх розпродаж.

«Короткий продаж» – Процес запозичення акцій у брокера з продажем їх на ринку і наміром купити назад пізніше за нижчою ціною. Прибутком є ​​різниця між ціною продажу акцій і їх пізнішої покупки.

Корекція – Коли акції впевнено рухаються вгору або вниз, в якийсь момент починається їх корекція, або відкат, перш ніж продовжиться попередній тренд. Найбільш відома 50% -ва корекція. Фахівці з технічного аналізу також використовують хвилі Елліотта і рівні корекції Фібоначчі на 38, 50 і 62%.

Котирування – офіційний біржовий курс ціни активу, за яким укладаються угоди між покупцями і продавцями.

Котирування першого рівня – Інформація про котирування, яка представляє собою лише поточні біржові ціни попиту і пропозиції фінансових інструментів. Також можуть бути доступні інші дані, наприклад ціна останньої угоди, обсяг торгів і максимальна і мінімальна ціни дня.

Котирування другого рівня – На екранах котирувань другого рівня відображаються в режимі реального часу черзі заявок від покупців і продавців фінансових інструментів. Зазвичай з котируваннями сусідить екран вже укладених угод з цінами, обсягом і часом.

Котирування третього рівня – Екрани котирувань третього рівня використовуються учасниками біржі та іншими професіоналами ринку і дозволяють «оновлювати» виставляються ними бід і аск.

Котирувані акції – Зазвичай відноситься до акцій компаній, які пройшли лістинг на NYSE і Amex.

Коефіцієнт Пут/Колл (PUT/CALL) – Співвідношення обсягів опціонів пут і опціонів колл. Використовується як зворотний індикатор. Коли коефіцієнт пут / колл високий, ринок вважається перепроданим, а це бичачий сигнал. Коли цей коефіцієнт низький, ринок вважається перекупленим і прогноз – на користь ведмедів.

Коефіцієнт Ціна/Балансова вартість акції – Ціна акції, поділена на що припадає на неї частку балансової вартості активів.

Коефіцієнт Ціна/Прибуток на акцію (PRICE/EQUITY) – Ставлення поточної ціни акції і що припадає на її частку прибутку за попередній фінансовий рік. Високий коефіцієнт Р/Е свідчить про ринкові очікування щодо майбутнього зростання компанії. Таким чином, коли акції називають «акціями зростання», їх Р/Е зазвичай вище, ніж в разі вартісних акцій.

Короткостроковий прибуток від приросту капіталу – Зафіксована прибуток в результаті продажу акцій або паїв взаємного фонду, які перебували в портфелі менш року.

Круглий лот – Лот, який зазвичай складається з 100 акцій.

Л

Ліквідність – Щодо акцій висока ліквідність означає, що середній денний обсяг торгів цими акціями високий. Якщо говорити про інвестиції, то більшість інвестицій в акції ліквідні, т. Е. Ви можете швидко перетворити їх в грошові кошти. Купівля нерухомості вважається інвестицією в низьколіквідні активи.

Лістинг – аудиторська перевірка цінних паперів для допуску до біржових торгів.

Лімітна заявка – Заявка на покупку або продаж акцій за певною ціною або на більш вигідних умовах. Лімітні заявки можуть бути з терміном дії в межах однієї торгової сесії або «до скасування».

Лінія каналу – Пряма лінія, що йде паралельно лінії тренду. У разі висхідного тренда накресліть її через піки максимумів. При низхідному тренді лінія каналу з’єднує опорні мінімуми. Зазвичай ціни впираються в верхню лінію каналу як в рівень опору, а в нижню – як в рівень підтримки.

Лінія тренду – Пряма лінія, що з’єднує щонайменше два опорних мінімуму висхідного тренда або максимуму – низхідного. Чим більше точок вона з’єднує, тим сильніше тренд. Коли ціна «прориває» лінію тренда, вважається, що він закінчився і скоро має бути зміна напрямку руху котирувань.

Лінія «шиї» – Горизонтальна лінія, що з’єднує западини, або області підтримки моделі розвороту тренда «голова і плечі». Фігура вважається сформованою, коли котирування перетинають лінію «шиї». Ця лінія діє в якості рівня підтримки або опору, і її прорив означає бичачий або ведмежий сигнал.

Лот – одиниця виміру кількості цінних паперів або інших активів на біржі, які беруть участь в угодах. Стандартними вважаються і такі одиниці, як неповний лот, окрема серія або партія.

М

Маржинальні вимоги – Величина грошових коштів, яку потрібно підтримувати на рахунку трейдеру / інвестору для покриття позиції, відкритої «з плечем». У більшості випадків рахунки «переоцінюються по ринку» (перераховуються за поточною ціною) в режимі реального часу; разом з ними переглядаються і маржинальні вимоги.

Маржинальний рахунок – Рахунок, відкритий у брокерської компанії і дозволяє його власнику придбати акції, займаючи частину капіталу у цій компанії. У США розмір кредиту, що видається брокером клієнту, регулюється правилом «Т».

Маржін-колл (Margin call) – Коли маржинальний рахунок піддається списанню на величину, більшу, ніж певна сума, брокер може направити клієнтові, власнику цього рахунку, маржін-колл з вимогою негайно довнести на рахунок необхідні кошти.

Маркетмейкер – Брокер / дилер, який є членом NASD і повинен погодитися підтримувати ринок по певних акцій на NASDAQ. Маркетмейкер повинен підтримувати власну позицію по цих акціях і одночасно виставляти котирування на їх купівлю та продаж.

Модель продовження тренда – Це цінова модель на графіку, яка свідчить про те, що превалює на ринку тренд «втомився», т. Е. Що ціни консолідуються. Найбільш поширені такі моделі продовження, як «прапори», «вимпели» та «трикутники». Коли акції завершують формування цих фігур, вони зазвичай продовжують перерване рух в колишньому напрямі.

Модель розвороту «острів» – Цінова модель, яка починається з гепа виснаження в одну сторону і закінчується гепом на відрив в протилежному. Временнóй інтервал між цими двома гепами зазвичай не дуже тривалий. В результаті на графіку видно кілька свічок, що стоять окремо, це може свідчити про розворот цін.

Модель розвороту тренда – Фігура на графіку, яку фахівці з технічного аналізу використовують для передбачення швидкого розвороту тренда. Найбільш відомі моделі розвороту тренда: «подвійна» і «потрійна вершина» і «голова і плечі».

Н

Накопичення – Коли відбувається «накопичення» акцій, це може говорити про те, що їх скупкою займаються інституційні інвестори. Це також означає посилення тиску покупців. Про накопиченні зазвичай свідчать зростаючі обсяги торгів.

Національна асоціація дилерів з цінних паперів (NASD) – Організація брокерів / дилерів, створена для регулювання і управління фондовою біржею NASDAQ і для захисту широкого кола інвесторів від неправомірних дій.

Неповний лот – Заявка на покупку або продаж менш 100 акцій.

Невдалий розмах – Трапляється, коли ціни не можуть сформувати новий мінімум під час низхідного тренда або новий максимум під час висхідного.

Номінальна вартість – номінальна вартість цінних паперів при емісії. У деяких країнах допускається емісія акцій без номінальної вартості. Випуск таких акцій робить їх більш привабливими для біржових спекулянтів.

О

Облігація – Цінний папір, що випускається для запозичення корпораціями, іншими організаціями та урядами. Емітент облігацій регулярно виплачує відсотки і повинен погасити номінальну вартість облігацій в певну дату, яка називається «датою погашення». Облігації можуть випускатися на термін до 30 років і більше.

Облікова ставка – відсоток, що стягується банками при покупці векселя до початку терміну платежу. При покупці векселів банк виплачує власнику векселя номінальну вартість, але без комісійних за банківський кредит. Володіння грошима за векселем переходить до банку.

Обсяг відкритих позицій – Рівний кількості опціонних або ф’ючерсних контрактів, які залишаються відкритими (не ліквідували) на момент закриття торгової сесії. Зростання і падіння обсягу відкритих позицій говорить про вливання грошових коштів в опціони і ф’ючерси або виведення коштів з них, що характеризує поточний настрій учасників ринку і його ліквідність.

Обсяг торгів – Рівний кількості акцій, які перейшли з рук в руки за певний період часу. Зазвичай обсяг зображується у вигляді гістограми в нижній частині графіка. Під час інтерпретації цінових моделей обсяг надає технічного аналітику дуже важливу інформацію.

Опорна точка – Цінова модель, в якій акції змінюють напрямок свого руху. Визначення опорних точок дозволяло першим трейдерам визначати рівні підтримки і опору без необхідності звірятися з графіками. Акції можуть розгортатися, натрапивши на попередні рівні підтримки і опору.

Опціон – Фінансовий інструмент, який дає його власнику право купити або продати акції (або інші біржові активи) за певною ціною протягом певного періоду часу.

Опціон «без грошей» – опціон колл називається «опціоном без грошей», коли ціна його виконання вище поточної ринкової ціни базового активу, тобто що лежать в його основі акцій. Опціон пут «поза грошима», якщо його ціна виконання нижче поточної ринкової ціни відповідних акцій.

Опціон «в грошах» – Кажуть, що опціон колл «в грошах», коли ціна його виконання нижче, ніж ринкова ціна базового активу – цінного паперу. Опціон пут «в грошах», якщо його ціна виконання вище за ринкову ціну базового активу.

Опціони на акції – Опціонні контракти на звичайні акції.

Ордер – наказ від клієнта брокеру про покупку або продаж акцій, валюти, товару, а також наказ про зміну або скасування іншого наказу.

Осцилятор – Індикатор, який використовується в технічному аналізі і визначає періоди часу, коли акції знаходяться в перекупленому або перепроданому стані.

Офер – Те ж саме, що і Аск.

П

Пакетні операції – Великі угоди, укладені з великою кількістю різних цінних паперів.

Парасолька цін – підтримування цін на заданому рівні, який встановлює провідна фірма в даній сфері діяльності.

Первинне розміщення акцій (IPO) – Перше, тобто Первинне розміщення, пропозиція компанією своїх акцій на відкритому ринку.

Переоцінка по ринку – Процес коригування вартості акцій, що знаходяться на торговому рахунку, з урахуванням їх поточної ринкової вартості.

Перепроданність – Стан ринку / акцій, що фіксується осциллятором. Якщо акції перепродані, значення осцилятора падають в нижню область його шкали. Це може свідчити про те, що акції скоро почнуть рости в ціні.

Пила – Це коли трейдер по черзі відкриває позиції в обидві сторони руху цін – і довгу, і коротку – і втрачає гроші на кожній угоді.

Підтвердження – підтвердження – це коли один технічний сигнал узгоджується з іншими. Наприклад, коли прорив рівня опору відбувається на великому обсязі, обсяг підтверджує зростання цін. Коли індикатори дають протилежні сигнали, це називається дивергенцией, і прорив рівня опору / підтримки або інший рух цін може виявитися помилковим.

«Подвійна вершина» – Ця модель розвороту утворює два помітних піку і нагадує букву «М». Вона вважається повністю сформованою, коли ціни проходять останній відрізок і опускаються нижче середньої точки «М». Фігура каже про ведмежому настрої ринку. Протилежністю «подвійної вершини» є фігура «подвійне дно», що нагадує букву W. Вона свідчить про бичачому характер майбутніх торгів.

Поставити офер – Заявка на продаж певної кількості акцій «по Офер», яка в разі її виконання дасть вам більш високу ціну, ніж продаж «по ринку», тобто за ціною кращого біда.

«Потрійна вершина» – Цінова модель, що складається з трьох вершин приблизно однієї висоти. Коли фігура формується остаточно, це вважається ведмежим сигналом. «Потрійне дно» – це та ж сама модель, але «догори ногами», і вона говорить про бичачому настрої.

Приватне розміщення – виставлення цінних паперів не на відкритий продаж, а вузькому колу осіб, визначеним заздалегідь.

Програмна торгівля – Програмної торгівлею зазвичай називають торгову тактику арбітражерів, які торгують ф’ючерсами на індекси проти самих індексів в разі дивергенції між ними. Див. Арбітраж -. Також програмної торгівлею називають трейдинг за допомогою комп’ютерних програм, коли автоматично виконуються заявки (на покупку в разі перепроданості ринку або продаж в разі перекупленности) для кошика акцій.

Прибуток – Чистий дохід компанії за вирахуванням всіх її витрат.

Прибуток на акцію – Виходить в результаті поділу прибутку компанії на кількість її акцій, що перебувають в обігу.

Привілейовані акції – окрема група акцій, за якими дивіденди сплачуються після виплат по облігаціях, але до початку виплат по звичайних акціях.

Просадка – збиток в торгівлі, який виражається у відсотках по відношенню до початкового капіталу.

Проста змінна середня – змінна середня, при розрахунку якої даними (цінами закриття) за кожен день присвоюються рівні ваги.

Пункт – На жаргоні учасників американського фондового ринку так називається величина в $ 1. Якщо акції виростають «на три пункти», це означає, що їх ціна збільшується на $ 3.

Пут (PUT) – Опціонний контракт, що дає його власнику право продати базовий актив – відповідні акції – за певною ціною протягом певного періоду часу.

Р

Розподіл активів – Визначення способу поділу інвестиційного портфеля на різні класи активів, в тому числі акції, облігації та грошові кошти. При призначенні ваг цих активів визначальним фактором має стати рівень ризику, властивого кожному з них (наприклад, високоякісні облігації менш ризиковані, ніж акції високотехнологічних компаній).

Реінвестиція – капітальна або фінансова інвестиція, здійснювана з доходу, отриманого від інвестиційних процесів.

Рівень підтримки – Область цін, де покупці підтримують акції і ціни не опускаються нижче.

Ринкова заявка – Заявка на покупку або продаж фінансового інструменту за поточною ціною.

Ринкова вартість – Добуток кількості акцій компанії, що перебувають в обігу, на їх поточну ціну.

С

Симетричний трикутник – Модель консолідації цін, яка виникає між двома сходяться лініями тренда. Тиск покупців і продавців однаково, але стає все більш сильним. Коли ціни вириваються з трикутника, вони, як правило, продовжують сформований до нього тренд, але волатильність буває дуже високою.

Cередня змінна (МА) – Лінійний індикатор, який застосовується в технічному аналізі і найбільш корисний у разі ринку / акцій, що рухаються в рамках тренда. Цей запізнілий індикатор часто виступає в якості рівня підтримки або опору. Проста 50-денна змінна середня розраховується шляхом підсумовування 50 останніх цін закриття і ділення одержаної суми на 50. За результатами кожного наступного дня нова ціна закриття додається до розрахунку, а найстаріше значення викидається з нього. Якщо з’єднати середні значення за кожен день, вийде лінійний індикатор. Коли індикатор з коротким періодом розрахунку (наприклад, 20-денний) перетинає довший індикатор (50-денний) і рухається вище його, цей сигнал вважається бичачим. Коли коротка змінна середня перетинає довгу зверху і йде вниз, це говорить про ведмежому настрої ринку. У технічному аналізі використовуються прості, зважені і експоненціальні ковзаючі середні.

Скользящий стоп – ковзний стоп – це механізм контролю ризиків, пропонований брокерами. Він полягає в автоматичному переміщенні рівня стоп-лосс слідом за зміною котирувань ваших акцій. Якщо ви відкрили коротку позицію, то можете рухати свій ковзний стоп вниз у міру того, як опускаються акції.

Спадний тренд – Цінова модель технічного аналізу, в рамках якої акції, індекс або ринок в цілому показують серію знижуються мінімумів і максимумів. Спадний тренд вважається перерваним, коли зростаючі ціни формують максимум, який знаходиться вище попереднього.

Спадний трикутник – Відноситься до моделей консолідації цін, вважається ведмежим сигналом. Максимуми цін знижуються, мінімуми залишаються приблизно на горизонтальному рівні, і таким чином формуються дві сторони трикутника.

Співвідношення ризик / доходність – Використовується в процесі вимірювання потенційного ризику або втрати капіталу щодо потенційної прибутковості або прибутку.

Спеціаліст – фахівець займається певними акціями в операційних залах NYSE і Amex. Він повинен забезпечувати справедливий і впорядкований ринок і виконувати заявки, використовуючи власний торговий рахунок, якщо немає можливості зробити це за рахунок зустрічної заявки.

Списання – Падіння вартості активів на торговому рахунку.

Спліт акцій – дроблення акцій компанії на більшу кількість з метою зменшення номінальної вартості однієї акції. У такому вигляді акції стають доступнішими для більшої кількості учасників ринку.

Спред – Різниця між ціною купівлі та ціною продажу.

Стоп-ордер (стоп на покупку або на продаж) – Заявка на покупку акцій за ціною вище або рівний (або нижче або рівній) поточної ринкової ціни. Коли котирування доходять до зазначеної в стоп-ордері ціни, він перетворюється в ринкову заявку.

Стратегія «купи і тримай» – Традиційна стратегія довгострокового інвестування, яка фокусується на фундаментальних показниках компанії і ігнорує короткострокові флуктуації ринку.

Сума коротких позицій – Загальна кількість фінансових інструментів, задіяних в операціях «коротких продажів» і ще не викуплених назад.

Т

Твердий правий край – У крайньому разі справа частина цінового графіка.

Темп зростання виручки – Середній річний темп зростання виручки за останні п’ять років.

Теорія Dow – Відповідно до однієї з найстаріших теорій технічного аналізу, що з’явилися на Уолл-стріт, сигнал на покупку виникає в разі, коли індекси Dow Jones Industrial Average і Dow Transportation Average закриваються вище попереднього максимуму. І навпаки, їх одночасне закриття нижче попереднього мінімуму говорить про сигнал на продаж.

Теорія ефективного ринку – В рамках цієї теорії стверджується, що вся відома інформація враховується фондовим ринком і відбивається в поточних цінах акцій.

Технічний аналіз – Вивчення руху ринку і акцій, в рамках якого використовуються графіки з ціновими моделями і обсягами торгів. Ці графіки і побудовані на них індикатори пророкують рух цін і розвиток трендів.

Тік – Мінімальна зміна ціни фінансового інструменту вгору або вниз на графіку. У разі акцій один тик дорівнює одному центу. «Ап-тик» – це коли угода з акціями пройшла за вищою ціною, ніж попередня. «Даун-тик» – коли ціна угоди нижче попередньої. «Нуль плюс-тик» означає, що акції зрушили з «ап-тик» під час передостанньої угоди, а остання за часом угода пройшла за тією ж ціною.

Тікер – Великі букви, що позначають акції, які котируються на біржі.

Тік-індекс – Короткостроковий індикатор, при обчисленні значення якого з кількості акцій, недавно зсунулись вниз, віднімають кількість піднялися акцій. Значення вище нуля свідчать про бичачому, а нижче – про ведмежому настрої. На кожній біржі є свій тік-індикатор.

Торгівля проти тренда – Наприклад, трейдер, який торгує проти гепа нагору, відкриє коротку позицію. Якщо ж він хоче торгувати проти гепа вниз, то стане купувати акції.

Тренд – Цінова модель, в рамках якої ціни явно рухаються вгору або вниз. Висхідний тренд складається з послідовності підвищуються мінімумів і максимумів. Спадний тренд складається з знижуються мінімумів і максимумів.

Трикутник – Модель продовження, в рамках якої ціни формують трикутник. Є трикутники трьох типів: висхідний, спадний і симетричний.

TRIN – Придуманий Річардом Арсом і іноді званий «індексом АРМС», TRIN – це акронім слів «TRader INdex». Це короткостроковий індикатор, часто його застосовують у поєднанні з тик-індексом. Розраховується шляхом ділення кількості виросли / упалих акцій на їх обсяг.

У

Угоди – У сусідньому з екраном котирувань другого рівня вікні зазвичай відображаються поточні угоди з зазначенням часу їх укладення, ціною і обсягом.

Усереднення вартості – метод інвестування, коли однакова сума вкладається в однакові активи через однакові проміжки часу. Через якийсь час ціна активів буде перевищувати усереднену вартість.

Ф

Федеральна резервна система (ФРС) – ФРС – це центральний банк США, який визначає грошову політику країни. Вона регулює обсяг грошової пропозиції, процентні ставки і обсяг кредитування. Метою ФРС є стабільність американської валюти і економіки з акцентом на стримування інфляції. Федеральна резервна система управляється радою директорів з семи чоловік, в її склад входять 12 регіональних резервних банків, 25 відділень і всі національні банки і банки штатів, що діють в якості її складових частин.

Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку (FOMC) – Орган втілення в життя політики Федеральної резервної системи (ФРС). Цей комітет здійснює монетарну політику відповідно до цілей регулювання грошової пропозиції і кредиту, що стоять перед ФРС. В основному FOMC займається купівлею і продажем державних облігацій, що, відповідно, збільшує або зменшує обсяг грошової пропозиції. Ще кожні шість тижнів члени комітету мають намір для того, щоб переглянути ключові процентні ставки, зокрема облікову ставку.

Фібоначчі – інструменти для аналізу ринку, названі на честь математика Леонардо Фібоначчі, який вивів закономірності в послідовність чисел. Для аналізу ринку традиційно використовуються такі інструменти: Числа Ф, Рівні Ф, Тимчасові зони Ф, Розширення, Канал, Віяло, Дуги Фібоначчі.

Прапор – Модель продовження тренда, спрямована проти переважаючого тренда. Зазвичай після завершення цієї моделі і прориву ціни продовжують перерване рух.

Флет – бічний рух ціни в межах будь-якого цінового діапазону. Поява флет означає невизначеність, відсутність чіткого зниження або підвищення ціни.

Фундаментальний аналіз – Процес оцінки фінансового стану компанії-емітента звичайних акцій на основі її фінансової звітності, коефіцієнта ціна / прибуток, виручки, частки ринку і т. Д. В значній мірі фундаментальний аналіз заснований на вивченні попиту і пропозиції.

Ф’ючерс на біржовий індекс – Ф’ючерсний контракт, заснований на фондовому індексі.

Ф’ючерси (ф’ючерсні контракти) – Обов’язок купити або продати певну кількість товарів (сировини або металу), фінансових інструментів або валюти в певну дату в майбутньому.

Х

Хайп (High Yield Investment Program) – онлайн проект, що пропонує інвестування з метою отримання високого прибутку для інвестора. Більшість асоціюють хайпи з пірамідами і шахрайством так як заздалегідь відомо, що суть проекту полягає в тому щоб зібрати кошти інвесторів і закритися. Інвестори в хайп отримують прибуток на тому що встигають вивести прибуток до закриття.

Хвильова теорія Елліотта – Першим її сформулював Ральф Нельсон Елліотт в 1939 р У цій теорії, заснованої на числах Фібоначчі, стверджується, що цінові моделі складаються в послідовність з п’яти хвиль в напрямку основного тренда (зростання) і трьох хвиль – в зворотному напрямку (при корекції ринку), формуючи повну послідовність з восьми хвиль.

Хедж – Стратегія, що застосовується для обмеження збитків портфеля. Зазвичай це угода, укладена в напрямку, протилежному наявними відкритих позиціях. Наприклад, трейдер, який володіє акціями високотехнологічних компаній, може відкрити коротку позицію по акціях PowerShares QQQ (акції якої відповідають індексу NASDAQ 100), або здійснити «короткий продаж» цих же акцій з іншого торгового рахунку, або купити опціони пут, щоб скоротити ринковий ризик.

Ц

Ціна виконання – ціна, по якій виповнюється ваша заявка на покупку або продаж фінансового інструменту.

Ціна закриття – вартість активу на точний час закриття біржі.

Ціна відкриття – вартість активу на момент відкриття біржі.

Ціна угоди – ціна, по якій купили або продали цінний папір на біржі в конкретний момент часу. Ціну угоди називають ринковою ціною акції.

Ч

Чиста позиція – кількість проданих або куплених активів, яка не погашено висновком зустрічних покупок або продажів.

Числа Фібоначчі – Ці числа придумав італійський математик Леонардо Пізанський, що жив в XII в. Вони являють собою числовий ряд, кожен член якого дорівнює сумі двох попередніх. Ряд починається з чисел 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 і триває нескінченно. Чотири відомих інструменту для прогнозування, заснованих на числах Фібоначчі, – це «дуги», «віялові лінії», рівні корекції і тимчасові періоди. Всі ці лінії часто служать в якості рівнів підтримки і опору.

Чисті активи – Всі активи за вирахуванням всіх зобов’язань.

Член біржі – учасник, який має право здійснювати операції від свого імені і володіє місцем на біржі.

Ш

Шорт (SHORT) – коротка позиція, або продаж без покриття, при якій відбувається продаж активів, узятих в борг. Фактично продаються папери, яких немає в наявності. Учасник торгів чекає падіння цін, щоб викупити їх дешевше.

Ю

Юрисдикція – узаконені правомочності державних органів вирішувати правові спори, розбирати правопорушення, а також застосовувати юридичні санкції до їх порушників.

Юридична відповідальність бізнесу – обов’язок приватних підприємств дотримуватися центральні та місцеві державні закони, виконувати умови договорів. Крім того, необхідно нести відповідальність перед радою директорів, клієнтами і власним персоналом.

Я

Ярд – позначення у вигляді сленгу 1 мільярда доларів США на ринку Форекс.

Японські свічки – спосіб графічного аналізу ціни, при якому чітко проявляються ціна відкриття і ціна закриття періоду, а також максимальні і мінімальні ціни. Для швидкості і зручності визначення тенденції свічки фарбують в різні кольори. Забарвлення залежить від напрямку руху ціни.