Додому Індикатори Як обрати таймфрейм для торгівлі на Форекс

Як обрати таймфрейм для торгівлі на Форекс

586

Торгівля на валютному  ринку Форекс потребує серйозного підходу та вивчення багатьох показників. Грамотний трейдер ніколи не відкриє угоду без аналізу динаміки валюти, використовуючи для цього різні таймфрейми.

 Що таке time-frame

 Поняття time-frame означає певний період часу, протягом якого відбувається рух ціни на графіку, а він для Форексу створюється у вигляді двох осей координат, одна з яких – час, а друга – вартість. Саме тому вибір таймфрейму надзвичайно важливий для відображення динаміки ціни. Незалежно від досвіду трейдера підбір часових проміжків і ведення з ними інвестиційної діяльності – головні для нього завдання.

 Які види таймфрейму використовуються на Форексі

 Конкретних вимог щодо вибору таймфрему на валютному ринку Форекс немає. Але від правильного виконання цього завдання залежить успішність створення стратегії і виконання торгових операцій.

 Для ринку Форекс використовується три види time-frame: короткострокові, довгострокові та середньострокові. Кожен з них має свої особливості, а також ділиться на декілька підвидів.

 Короткострокові

 Передбачають найбільш короткий часовий інтервал, починаючи від одної хвилини і закінчуючи п’ятнадцятьма хвилинами. Існує декілька підвидів таких таймфреймів:

 • М1 – застосовується для короткострокової торгівлі, тому його значення перебуває в межах однієї хвилини. Виходячи з такого часу встановлюється кожен чарт, наприклад, бар чи «японська свічка». Використовуючи подібний time-frame, можна отримати детальну інформацію про динаміку курсу валюти;
 • М5 – в такий короткостроковий підвид закладено час 5 хвилин;
 • М15 – часовий інтервал складає 15 хвилин. На сьогоднішній день такий варіант вважають найбільш оптимальним саме для короткострокової торгівлі на Форекс, адже він дає можливість проаналізувати навіть дрібні коливання ціни валюти. Крім того, подібний таймфрейм користується популярністю серед багатьох інвесторів ще і тому, що тривалість торгової операції приблизно саме така.

Середньострокові

Інтервал часу в середньострокових варіантах коливається від 30 хвилин до 4-х годин. До таких таймфреймів відноситься декілька підвидів:

 • М30 – інтервальний час складає 30 хв. В цьому варіанті акцент ставиться на загальну динаміку ціни валюти, адже детальний розгляд кожного коливання практично неможливий;
 • Н1 – одногодинний таймфрейм. Вважається достатньо зручним, оскільки дозволяє аналізувати динаміку не тільки в різний час, а і в різні дні, що доволі корисно для трейдера. Багато фахівців стверджують, що Н1 підходить для достатньо глибоких досліджень Форексу і більш успішного відкриття угод;
 • Н4 – подібний підвид використовується для аналізу ціни валюти за проміжок в 4 години. Дає доволі великий обсяг інформації, дозволяючи досліджувати дані за 4-5 діб до початку торгівельної операції. Використовуючи time-frame типу Н4, можна  успішно спрогнозувати динаміку валюти. Найчастіше його використовують ті інвестори, що очікують необхідного курсу, не закриваючи позицію до кінця дня.
Читайте також:  Основні способи отримання прибутку брокерськими компаніями

Довгострокові

 Найбільш тривалі по часовому інтервалу. Проміжок складає від одного дня до одного місяця. Використовується для довгострокових угод, які можуть не закриватися тижнями. Діляться на декілька підвидів:

 • D1 – інтервал часу в такому варіанті один день. Хороший спосіб аналізу для тих, хто обирає довгі терміни угод. За допомогою такого таймфрейму трейдери роблять оцінку коливань валюти протягом місяця і навіть довше;
 • W1  – однотижневий інтервал, який відображатиме на графіку тенденцію ціни за останні пів року. Підходить не всім. Щоб скористатися таким time-frame, потрібно мати доволі багато грошових коштів в запасі;
 • MN  – проміжок часу складає один місяць. Найбільш довготривалий, оскільки дозволяє проводити аналіз навіть за декілька років, проте має свої підводні камені. Без досвіду його краще не використовувати.

Як краще обрати таймфрейм

 Можна точно перебирати досвід досвідчених трейдерів і не досягти успіху. А можна пробувати багато варіантів time-frame і знайти для себе найбільш оптимальний. Саме використання декількох видів, перевірка їх на практиці з обов’язковим занотовуванням результатів  – хороший спосіб пошуку і розуміння, що підходить саме вам.  А ще варто:

 • Не зупинятися лише на одному таймфреймі, а використовувати в певні моменти різні. Звісно, це приходить з досвідом, але досягти цього рівня можна лише постійно практикуючись;
 • Обов’язкова фіксація вдалих і невдалих варіантів для порівняння;
 • Обдумане використання таймфреймів. Але не варто обтяжувати себе великою кількістю інформації.

Для кожного трейдера стратегія, звичайно, унікальна. Щоб створити її, кожен проходить певний шлях. У виборі тенденції і особливо тайфрейму важливий серйозний підхід. Керуватися тільки емоціями не варто, а краще – постійно навчатися і удосконалюватися, і тоді досягнути успіху буде можливо.