Додому Форекс Десять рівнів трейдера: пройдемо їх разом

Десять рівнів трейдера: пройдемо їх разом

456

Ми думали, про що сьогодні написати. І в нас виникла ідея: описати 10 рівнів, які проходить трейдер, щоби стати успішним на ф’ючерсному ринку. І, до речі, на інших ринках також.

 Назвемо нашого героя  Олегом і будемо проходити всі рівні разом для того, щоби кожен з вас міг усвідомити для себе, на якому перебуваєте саме ви.

Рівень 1

Олегові зовсім не цікаво спостерігати за ф’ючерсним ринком, проте він зауважив зміну ціни свинячої грудинки.

 Рівень 2

 Олег зацікавився публікаціями в стилі «Як зловити удачу на валютному ринку». Він навіть заплатив за них певну суму, щоб отримати кілька «секретів»  від професіоналів, які обіцяли швидке збагачення. Але після втрати свого депозиту, переходить на наступний рівень, купуючи і довіряючи газетам, програмам, вебінарам, новинам.

Рівень 3

До Олега прийшло його власне усвідомлення, що «спеціалісти», які продають свої поради, – шахраї. Саме тому він вирішує відкривати угоди, спираючись лише на своє шосте чуття. Його торгівля базується на порадах, здогадках, чутках. І до нього приходить невеликий успіх. Але великі удари ринку приносять Олегові втрату всього, незважаючи на те, що він дещо наростив свій капітал.

Рівень 4

Зазнавши краху, Олег таки залишається на ринку, але бере собі на озброєння технічні індикатори. Для нього прикладами стають успішні учасники ринку. Для себе Олег вибирає хвилі Еліота, методи Фібоначчі, цикли визначення динаміки ринку. Проте ці методики в його стратегії не спрацьовують. І саме в цей момент з’являється страх, який наче паралізує всі його рухи. Третій рівень все ж дав йому негативний досвід, і кожен трейд тепер викликає боязнь все втратити.

Рівень 5

 Індикатори все ще керують думками Олега щодо трейдингу. Він вірить: є такий комплекс, що зможе відчути і передбачити рух ринку. Такий інструмент обов’язково приведе до успіху, тому його застосування продовжується. Наприклад, Олег не відкриває угоди, якщо показних індикатора ADX не досягнув позначки 16, навіть якщо лінія тренду йде вгоду. Одночасно він вибирає 20-хвилинний таймфрейм, щоб перевірити ці показники.

 Але гроші не приходять, тому Олег все ще шукає щось ефективніше, ніж один індикатор.

Рівень 6

Поцікавившись цією інформацією, додає стоп-ордери, що захищатимуть капітал. Йому важливо протриматися до наступного трейду.

 До честі Олега він все ще часто у збитках, але менше, ніж раніше. Депозит коливається десь на нульовій позначці між плюсом та мінусом.

Рівень 7

 Олег починає прозрівати і розуміти, що якщо він буде залишатися в стороні до нестабільного валютного ринку, то зможе отримати прибуток. Тому його інструментами стають передбачення ринку. Він повністю міняє свою попередню стратегію, повертаючись до індикаторів. Коли вони дають сигнал «нестабільний», Олег виходить з біржі і очікує.

 Але за це ринок забирає в нього четверту частину капіталу. Саме влучний момент бути злим на себе самого, що Олег і робить. Але, як кажуть, після бою нема чого махати кулаками. Він незадоволений, що зробив саме так, проте все одно не розуміє, що ж тут головне. На цьому рівні можна лише поспівчувати.

Читайте також:  Один зі способів дослідження валютного ринку Форекс: технічний аналіз

 Багато трейдерів доходять до цього щабля і мають три варіанти продовження: залишити торгівлю на валютному ринку і зайнятись чимось іншим, знову розпочати весь цикл з другого рівня чи перейти на наступний.

Рівень 8

 Це рівень є одним з найважливіших, адже Олег вже володіє інформацією, чи є корисними передбачення ринку і чи дійсно існують секрети, які дозволять досягти успіху на біржі. А ще він розуміє: збитки є у кожного трейдера, працювати без них практично неможливо. Олег відходить від використання свого часу на індикатори, обираючи присвятити його мані-менеджменту. І приходить усвідомлення, що найголовніше – не 80 % прибуткових операцій, а невеликі збитки, які він повинен прийняти, коли помилився, і великі прибутки, які отримує, зробивши все правильно.

 Тепер трейдер Олег вже не дає контракту вислизнути з рук, і виходить з ринку, якщо угода виконалась не на його користь. У нього є розроблені правила, що дозволяють визначити силу тренда, а також критерії для входу та виходу з ринку. Звісно, це не принесе великі прибутки, і Олег це розуміє. Проте правила дозволяють прийняти рішення при невизначеності.

 Стратегія Олега не просто створена ним самим, але і пройшла тестування. Вона працює в стандартних умовах, якщо повністю дотримуватися правил. Тому Олег слідує інструкціям, торгуючи точно, наче комп’ютер. А найголовніше – зрозумів, що трейдинг не є таким простим, як здається.

Рівень 9

 На дев’ятому рівні, до якого Олег зумів дійти, він чітко слідує розробленій самостійно системі. Коли у нього виникають збитки, то вони перекриваються прибутками, тому емоції уже не керують торгівлею. До того ж немає таких обставин, які б змусили відступити від вибраної стратегії. Навіть більше: коли ринок веде себе шалено, то правила Олегової системи виконуються ще суворіше. Збиток він сприймає спокійно, хоча вони і порівняно невеликі.

 На дев’ятому щаблі Олег ретельно працює над розвитком техніки мані-менеджменту, щоб наростити позиції після низки збиткових контрактів. Він тестує систему, тому легко може визначити максимум програних угод, які може отримати послідовно. Олег займається своїм розширенням на ринку, але при цьому не розпорошує свій депозит. А все для того, щоб бути готовим прийняти пропозицію системи і відкрити позицію, маючи достатньо грошей на лот.

 Трейдинг вже добре зрозумілий і не здається таким важким. Можна навіть сказати, що він приносить не тільки грошове, а і моральне задоволення.

Рівень 10 – найвищий

 Коли трейдер доходить до десятого степеню, як Олег, то він опиняється на вершині свої можливостей. Він може собі дозволити відкрити досить багато угод, проте з низьким рівнем ризику для свого капіталу. Коли Олег торгує, то ніколи не ставить всі гроші, а обов’язково залишає певну частину, щоб у будь-якій ситуації мати можливість знову вийти на ринок. При цьому зберігає свій капітал у державних цінних паперах, адже саме це дає впевненість: з депозитом нічого не трапиться, навіть якщо торгівля буде неефективною.

 Всі дії Олега виважені, прораховані, він чітко виконує свої ж правила, тому вивести з гри його неможливо. Світ валютного ринку, який раніше здавався йому закритим, тепер повністю відкрився. Але це не розвинуло в ньому жадібність до грошей. Навпаки – Олег залишився скромним, забираючи лише те, що йому дійсно потрібно.

Для чого ми це все писали? Саме для вас. Щоб кожен міг прочитати, проаналізувати і відповісти самому собі на кілька важливих питань:

  1. На якому рівні я зараз знаходжуся?
  2. Якого рівня мені б хотілося досягти?
  3. Чи є щось, що насправді заважає це зробити?