Часто трейдер-новачок не знає з чого почати, щоб стати успішним на ринку Форекс. Він випробовує багато стратегій, торгових інструментів, але їх ефективність недостатня. В такому випадку варто звернути увагу на Average Directional Movement Index або, як його скорочено називають, індикатор ADX.

Основне його застосування — визначення сили тенденції в поведінці ціни. Якщо використовувати сильний тренд, то прибуток може бути максимальним, а ризики мінімальними. Саме тому такий трендовий інструмент актуальний і важливий.

 Як визначається сила тенденції за допомогою індикатора ADX

 Індикатор ADX як один із інструментів технічного аналізу використовується для визначення сили тренду. За основу розрахунку беруться ковзні середні ціни за окремий інтервал часу. Саме з допомогою індикатора ADX трейдер отримує можливість дослідити сильні та прибуткові тренди, які дозволять успішно ввійти на валютний ринок Форекс. Крім цього, такий осцилятор виявляє трендову і нетрендову поведінку валютних котирувань.

 Для ADX стандартним параметром вважається 14, проте в залежності від своєї торгової стратегії трейдер може його змінювати в межах від 7 до 30. Функція представлена у вигляді кривої, значення якої може бути від 0 до 100:

  • 0-24 – тенденція дуже слабка або відсутня;
  • 25-49 – достатньо сильна;
  • 50-74 – тренд потужний;
  • 75-100 – надзвичайно потужна тенденція.

В залежності від рівня кривої індикатора, інвестор може вибирати тип стратегії. Якщо значення нижче 25, то актуальним може бути використання флетової стратегії або очікування підвищення рівня. При функції вище 25 пунктів можна пробувати трендові торгові стратегії, адже тенденція має достатню силу.

Читайте також:  Із новачка в професіонали: 10 правил успішного трейдингу на Форексі у 2020

 Важливим при визначенні сили тенденції є і напрямок кривої індикатора ADX. При зростанні тренд стає сильнішим і відповідно тягне за собою ціну. При зниженні відбувається його слабшання. Багато хто помилково вважає, що показник знижується тоді, коли тренд перевантажений, але це майже неможливо. Виключення – досягнення кульмінації перепроданості чи перекупленості.

 Використання ADX в торгових стратегіях

 Основним сигналом індикатора ADX на графіку є ціна, тому важливо вивчати динаміку котирувань і порівнювати її з показаннями цього інструменту технічного аналізу. Але враховуючи, що ADX все-таки не може дати сигналу для відкриття угоди, то варто застосовувати його в комбінації з іншими. В комплексі можна отримати стабільні системи, які дозволять збудувати дійсно ефективну торгову стратегію.

 Найбільш сильні тренди часто утворюються, коли ринок консолідується. При порушенні рівноваги на графіках котирувань можуть виникати імпульси, що здатні створити нову тенденцію. Відслідкувати їх зовсім не складно, проте є небезпека неправдивого пробою ліній опору і підтримки. Саме ADX є тим інструментом, що визначає достовірність. Тобто  такий індикатор продукує стратегічні сигнали про силу поточного тренду.  В умовах трендового ринку варто вибирати стратегії на рівні відкатів в напрямку тенденції. Флетовий ринок має дещо інші умови: тут торгівля ведеться на основі перезавантажень рівнів підтримки і опору.