Додому Індикатори Індикатор RVI та його використання на валютному ринку

Індикатор RVI та його використання на валютному ринку

724

Використання методів технічного аналізу дозволяє трейдеру отримати багато важливої інформації для успішного торгівлі. Існує декілька популярних інструментів, котрими повсякденно користуються біржові гравці. RVI, який розшифровується українською як індекс відносної бадьорості, – один із них. Створений він визначним аналітиком в сфері аналізу циклічних рухів – Джоном Ейлерсом.

 Індикатор RVI є в стандартному комплекті торгової платформи MetaTrader 4, якою користуються більшість трейдерів. Хоча би з цієї причини з ним варто познайомитись.

 Принцип дії RVI та його особливості

 Ті, хто постійно користується різними методами технічного аналізу, стверджують: індикатор RVI дуже схожий на аналізатор Стохастик, а також на RSI. З останнім простежується схожість в цілях використання, адже основне призначення RVI – моніторинг тенденції на ринку. Саме це призначення дозволяє зарахувати такий аналізатор до трендових індикаторів. Одночасно RVI впевнено можна назвати і осцилятором, враховуючи те, що він подає торгові сигнали про можливість відкриття та закриття угод.

 Незважаючи на досить велику схожість, все ж не можна сказати, що RVI ідентичний іншим інструментам. У нього є свої відмінності, які легко помітити:

  1. Відсутність ліній у змісті, які позначають зони перепроданості та перекупленості. Саме це дозволяє використовувати аналізатор в будь-якій точці руху. А для такого, щоб отримати такі зони, достатньо всього використати ще один інструмент.
    2. Зміст розрахункових параметрів. З ним і спробуємо розібратися детальніше.

Яка формула використовується для обрахунку RVI

 Розрахунок RVI базується на параметрах японських свічок за певний період часу. Формула доволі проста: чисельник – різниця цін закриття і відкриття, а знаменник – різниця між максимальними та мінімальними цінами. Отримане число і є індикатором відносної бадьорості. Воно відображає впевненість поточного моменту, аналізуючи можливість продовження ринку в такому ж напрямку.

Читайте також:  Розбагатіти на Форексі за 2 місяці: міф чи реальність?

Більш докладніше про опис RVI

 Якщо розглядати графік індикатора RVI, то можна побачити, що він є поєднанням двох ліній, що в певні періоди перетинаються між собою. Одна з них (повільна) є сигнальною і показує загальний ціновий баланс на тих біржових торгах, де застосовується довший часовий інтервал. Друга (швидка) відображає рівновагу натовпу на біржі за коротший час. Їх взаємодіє і створює конкретні конфігурації, з яких трейдер може зробити висновки, чи варто відкривати угоду і чи є у неї потенціал стати прибутковою.

Механізм функціонування RVI

 Зрозуміти, що хоче «сказати» індикатор RVI, доволі просто. Достатньо детально придивитися до створеного ним графіку:

  1. Коли смуги проходять паралельно одна другій в певному напрямку (вниз чи в вгору або горизонтально), то можна зробити висновок – трендовий рух продовжується.
  2. Якщо лінія в конкретні періоди сходяться чи навіть перетинаються, то це є сигналом переважання якоїсь з ринкових тенденцій.
  3. Перетин повільною лінією швидкої вгору знизу говорить про появу на торговій біржі «биків».  І це означає, що придбання активів в цей момент буде дійсно актуальним. Якщо ж перетин відбувається з верхнього положення, то навпаки – прийшов час продавати.

Рекомендації щодо використання RVI

 Налаштувати індикатор RVI доволі легко. Стандартними показниками для періоду є рівень 10. Він оптимальний для часових графіків. Проте його можна і навіть треба змінювати, якщо торгівля відбувається на різних інтервалах.

До прикладу, довгострокові та середньострокові ринки потребують встановлення періоду з позначкою 100, а короткі – навпаки більш ефективні, якщо знизити це число до 5.

Трейдерам ще варто пам’ятати про таке явище, як дивергенція, що притаманне індикаторам RVI. Цим терміном позначають сигнал, що попереджує про можливість швидкої зміни в напрямку тренду ринку. 

І останнє – торгуючи на перетинах графіку RVI, обов’язково потрібно використовувати ризик менеджмент і виставляти стоп-ордери.