Додому Індикатори Розбираємось з поняттям індикаторів Форексу

Розбираємось з поняттям індикаторів Форексу

720

Технічний аналіз, який користуються трейдери в своїх торгових системах для визначення котирувань біржі, базується на наборі технічних інструментів – індикаторів. Вони формуються на основі складних математичних моделей і дають можливість визначити кілька показників: напрям тенденції, можливу точку розвороту тренда, перекупленість та перепроданість валюти.

Види та особливості індикаторів

 Індикатори Форексу мають декілька класифікацій. Одна із них ділить їх на дві категорії згідно з принципом обробки даних: відстаючі та випереджаючі. Перші використовуються  в тому випадку, коли необхідно підтвердити зміни ціни на валютному ринку. Вони показують, що сформувалася тенденція і яка у неї сила. Проте сигнал поступає після зародження тренду. Другі обчислюють зміну ціни, фіксуючи  рух  котирувань в бік уповільнення чи прискорення. 

 Торгівельна платформа MetaTrader/Libertex, яка в основному застосовується трейдерами для роботи на Форексі, відображає індикатори у двох варіантах: на самому графіку (Форекс Око, МА, Parabolic SAR) або під ціновим чартом у вигляді окремого вікна (MACD, ADX). Такі комп’ютерні технічні інструменти використовуються для формування торгового сигналу, проте кожен це робить по-своєму. Саме тому їх поділяють ще на дві категорії: осцилятори і трендові індикатори. Перші використовують для флетового ринку, другі – при необхідності підтвердження тенденції. Спробуємо детальніше розібратися в кожному з них.

 Що таке осцилятори

 Враховуючи те, що осцилятори використовуються для флетового ринку, важливо розуміти, що мається на увазі під цим поняттям. Його ще називають бічним трендом і це ситуація, коли рух котирувань відбувається всередині цінового коридору. Використання осцилятора у флетовому ринку дозволяє біржовому гравцю максимально точно визначити межі каналу, використовуючи сигнали перепроданості і перекупленості валютного ринку.

Під перепроданістю мається на увазі стан біржі, коли вартість активу нижче ринкового і очікується підвищення котирування. Перекупленість передбачає кардинально зворотні показники.

Читайте також:  Емоції в торгівлі на валютному ринку: чому так важливо вміти їх контролювати

 При утворенні сигналу осциляторами про перекупленість, трейдеру варто продавати валюту, адже можливе зниження її ціни. І навпаки: сигнал перепроданості зчитується як можливість покупки активів.

Осцилятори вважаються випереджувальними індикаторами. Найбільш популярні варіанти серед досвідчених трейдерів на Форексі: RSI, CCI, Stochastic, Gator.

 Трендові індикатори: чим вони характеризуються

Тенденція не завжди є настільки очевидною, що не потребує ідентифікації на ціновому чарті. Часто для визначення її сили, напряму потрібні спеціальні інструменти. Трендові індикатори якраз для цього і використовуються. Вони дозволяють:

  • Визначити не тільки напрям, але і силу тренду;
  • Провести ідентифікацію ринкової тенденції;
  • Знайти найбільш оптимальні точки для входу на ринок;
  • Зробити прогноз, в яку сторону може змінитися напрям тенденції.

Найбільш часто використовуваними  індикаторами є фрактали, ковзні середні, ADX, MACD, Parabolic Sar.

Як поєднати декілька технічних індикаторів

 Зазвичай трейдер аналізує ринок, використовуючи кілька індикаторів одночасно.  Хоча часто ті, хто торгують на флеті, застосовують більше осцилятори, а біржові гравці – трендові моделі. І все ж раціонально їх комбінувати, адже комплекс аналізаторів дозволить врахувати все: силу тренду та його напрям, момент та стан перенапруження. Але і тут є свої нюанси. Не варто використовувати надто багато інструментів, адже вони можуть видавати протилежні сигнали, як і ті, що відносяться до однієї групи і просто дублюють одне одного.

 Розберемось на конкретному прикладі. Актуальним буде поєднання індикаторів ADX та Parabolic SAR. Останній інструмент застосовується для моніторингу точок розвороту , але як моноіндикатор він може видавати хибні сигнали, тому саме такий тандем актуальний. ADX стане підтвердженням, адже його головний застосунок – визначення сили тренду.

Трейдери, які використовують подібну комбінацію, беруть до уваги сигнали Parabolic SAR в той момент, коли ADX показує, що сила зародження тренду достатня.