Додому Індикатори Один зі способів дослідження валютного ринку Форекс: технічний аналіз

Один зі способів дослідження валютного ринку Форекс: технічний аналіз

407

Для дослідження ситуації на фінансовому ринку застосовується декілька методів. Один із них – технічний аналіз, що дозволяє прогнозувати падіння чи зростання цін на основі аналітичних графіків, як одного з основних інструментів цього методу. В процесі дослідження використовується і інформація про обсяг торгів.  У технічного аналізу є три «кити», на яких він тримається:

1. При вивченні динаміки ціни на валютному ринку Форекс до уваги береться вся інформація

Якщо говорити точніше, мається на увазі те, що вся інформація, яка необхідна для аналізу, закладена в саму ціну. Саме тому метод не потребує додаткового дослідження впливу економічних, політичних чи будь-яких інших факторів. Щоб спрогнозувати, як розвиватимуться події, достатньо проаналізувати лише коливання ціни чи обсягу торгів. Вивчаючи графіки динаміки ціни і деякого числа інших показників, аналітик досягає результату, коли валютний ринок самостійно вказує йому необхідний напрямок роботи.

2. Рух ціни завжди має певний напрямок

Ця аксіома, що є базою технічного аналізу валютного ринку, стверджує: ціна не має властивості мінятися хаотично. На неї завжди впливають певні фактори, напрями. При цьому тимчасове зниження чи підняття характеризується інтервальністю: в певні проміжки часу рух ціни матиме конкретний напрямок.  Подібне твердження може мати два наслідки. В першому тенденція розвиватиметься спрямовано і не приведе до протилежного результату. Другим наслідком може бути її розвиток до того стану, поки напрямок не стане кардинально іншим.

3. Циклічність валютного ринку

Саме завдяки циклічному повторенню історії валютного ринку, яке психологи пояснюють поняттям «ринкового натовпу», актуальним стає використання графіків динаміки цін, створених завдяки аналізу історичних даних. Мається на увазі, що в подібних ситуаціях реакція людей ідентична.  Технічний аналіз базується на графіках цін, для яких був створений термін «чарти». Існує безліч варіантів таких інструментів: «японські свічки», лінійні, паличкові чарти, бари. Найбільш популярні саме бари, в яких можна задавати різний інтервал: починаючи від одної хвилини і аж до 1-го року. Що більша інтервальність створеного чарту, то успішнішим може бути сигнал у відповідь.

Читайте також:  Індикатор ADX як один із інструментів технічного аналізу

Два основні методи технічного аналізу: графічний та математичний

Метод технічного аналізу, що використовується для дослідження валютного ринку Форекс, як і будь-якого іншого, може бути графічним або математичним. Базою першого є графіки, тобто побудова ліній та рівнів опору і підтримки, каналів, формацій, фігур. Важливо пам’ятати, що фігури бувають двох груп: продовження або перелому трейда.

 В математичному методі технічного аналізу беруться до уваги спеціальні індикатори. Для їх підрахунку існує цілий перелік формул. Використовуються два  основні варіанти таких індикаторів – трендові та осцилятори. Осцилятори допомагають відшукати точку розвороту, трендові індикатори розпізнають домінуючий напрямок на валютному ринку.  Особливо популярним став математичний варіант аналізу після автоматизації обчислювальних процесів, адже це дало змогу обробляти велику кількість даних.

 Важливо чітко розуміти суть математичного методу, оскільки часто «експерти» подають саме індикатори першоджерелом інформації. Насправді вони не є тим чарівним провидінням, яке може дати точний прогноз.  Використовувати краще одночасно і математичний, і графічний методи, адже неправильне уявлення про технічний аналіз часто призводить до помилкових рішень і негативних наслідків для трейдера.  Буда-які прогнози, що стосуються валютного ринку Форекс, краще робити на основі первинних джерел інформації, а також використовуючи незалежні показники. Це допоможе досягти бажаного результату.