Додому Інвестиційні ідеї Чи продовжить ринок праці США відновлення?

Чи продовжить ринок праці США відновлення?

772
job market sellbuy.com.ua

Аналітика подій за 26.04.21 – 30.04.21.

На минулому тижні фондові індекси США продемонстрували змішану динаміку. Nasdaq і Dow Jones змогли втриматися неподалік від недавніх максимумів. А ось S&P 500 в черговий раз обновив рекорди. Підтримку інструменти отримували на тлі позитивної статистики зі США, а також запевнення ФРС США про те, що ще не настав час для згортання монетарних стимулів.

Американська економіка продовжує демонструвати ознаки відновлення. ВВП за підсумками 1 кварталу в річному вираженні виріс на 6,4%. Зростає ділова активність за даними Markit, збільшуються і продаж нового житла. Проте, все це не дозволило продемонструвати долару впевнене зростання, а лише призупинення падіння. На цьому тлі пара євро/долар, наприклад, знову повернулася в район відмітки 1,2100.

Ціни на нафту досягли півторамісячного максимуму. Котирування Brent в моменті піднімалися до позначки 68,42. Підтримку енергоносій отримує на тлі позитивних очікувань щодо попиту. Фіксується стійке відновлення попиту на чорне золото на тлі зростання споживання в США і материковому Китаї. Більш того, в Піднебесній попереду довгі вихідні, що збільшить споживання бензину.

🏆 Ключові події поточного тижня 03.05.21 – 07.05.21

🇺🇸 США. ISM у сфері послуг

Сфера послуг є одним з найбільш значущих секторів економіки США. В останні кілька місяців США знаходилися в стані локальних обмежень. Але з прискоренням темпів вакцинації активність населення відновлюється. Крім того, прямі виплати, які отримали жителі Штатів підштовхують їх до додаткових витрат не тільки на товари, а й послуги. Саме тому очікується невелике зростання показника. Але навіть якщо звіт співпаде з прогнозами, це буде сигналізувати про стабілізацію економіки і надасть підтримку фондовим індексам США. Тим більше, що ФРС поки не планує згортати заходи підтримки. На цьому тлі S&P 500 може піднятися в район рівня 4250,00.

🇬🇧 Банк Англії. Рішення по монетарній політиці

На засіданні в березні регулятор зберіг статус-кво. Цілком ймовірно, що він не буде поспішати зі скасуванням стимулюючих заходів і на поточному засіданні. Звичайно, поступово в країні скасовуються обмеження, починають працювати ресторани, непродовольчі магазини. Це означає, що ділова активність поступово відновлюватиметься. Однак до повної стабілізації ще далеко. Багато що буде на даному етапі залежати від розстановки сил в Комітеті. Якщо серед представників МРС будуть прихильники посилення, британська валюта може зміцнитися. Первинною метою пари GBP/USD, ймовірно, стане рівень 1,4100.

🇺🇸 США. Звіт по ринку праці (non-farm payrolls)

Ситуація в економіці США стабілізується. Ринок праці зростає – нові робочі місця створюються навіть трохи швидше, ніж того очікують аналітики. При цьому рівень безробіття знижується. Проте, це поки не привід чекати, що ФРС США вирішиться на більш раннє згортання стимулюючих заходів, так як раніше чітко дав зрозуміти, що стимулом для виходу з аккомодационной монетарної політики може стати лише викорінення структурного безробіття. Позитивна статистика здатна підтримати американські індекси і долар США. В результаті американська валюта зможе зміцнитися по відношенню до більшості опонентів. В результаті пара EURUSD може повернутися в район рівня 1,1965.

Читайте також:  У фокусі рішення РБА та «хвилинки» від ФедРезерву