Додому Інвестиційні ідеї Фунт і нафта оновили максимуми

Фунт і нафта оновили максимуми

325

Аналітика подій 15.02.21 – 19.02.21

Американські фондові індекси продемонстрували відкат. Більшою мірою це виглядає як технічна корекція від недавніх максимумів. Для подальшого зростання потрібні каталізатори. І окремих економічних звітів (як, наприклад, роздрібні продажі, які в 4 рази перевищили прогнози) тут явно недостатньо, так як ринок всерйоз стурбований загальними перспективами економіки США.

Незважаючи на досить оптимістичну статистику з США, долар продемонстрував неоднозначну динаміку. Зростання початку тижня в другій її половині змінилося падінням і долар втратив те, що заробив. При цьому фунт зміг вирватися в лідери, діставшись до відмітки 1,4000. Додаткову підтримку британська валюта отримала і з боку даних за індексами ділової активності, які перевищили очікування.

Ціни на нафту знову оновили максимум, піднявшись до позначки 65,49 за барель марки Brent. Підтримку нафта отримує на тлі зупинки виробництва в США і температурних аномалій. Однак новини про можливе збільшення видобутку країнами ОПЕК+ чинить тиск на котирування, що повернуло котирування в район рівня 62,70.

🏆 Ключові події поточного тижня 22.02.21 – 26.02.21

🇬🇧 Великобританія. Рівень безробіття

Великобританія залишається в стані локдауну. Тому не дивно, що ситуація на ринку праці недостатньо стабільна. При цьому варто відзначити, що грамотна політика багатьох роботодавців і уряду щодо відпусток дозволила не допустити обвалу на ринку праці. Проте, зростання заявок на допомогу з безробіття і невелике збільшення рівня безробіття можуть бути сприйняті ринком негативно, тим більше, що фунт знаходиться в області трирічного максимуму – 1,4000. На цьому тлі не виключена корекція британської валюти. Пара GBPUSD може відкотитися в район рівня 1,3900.

Читайте також:  Інвестиційна ідея - Caterpillar (#CAT)

🇩🇪 Німеччина. ВВП, 4 квартал

Економіка Німеччини, безумовно, виявилася під впливом заходів, що вживаються для боротьби з пандемією. На поточному етапі падіння не таке сильне, як на початку 2020 року. Крім того, вакцинація населення в усьому світі, дозволить незабаром нормалізувати життя. І це спричинить за собою і відкладений попит, і поступове відновлення економіки. Поточний спад в чому вже закладено в котирування. Проте, негативна статистика, як мінімум, здатна спровокувати корекцію євро. Пара EURUSD може знизитися в район рівня 1,2040.

🇺🇸 США. Замовлення на товари тривалого користування

Ситуація поступово відновлюється. Вакцинація здатна привести до того, що населення почне демонструвати відкладений попит. І це призведе до підвищення показників замовлень на товари тривалого користування. Вже за підсумками січня очікується позитивна динаміка. І це буде сприятливо для економіки, яка постраждала від наслідків коронавірусу. Тим більше, що уряд продовжує проводити стимулюючу політику. На цьому тлі американські індекси можуть отримати підтримку. Dow Jones (YM) здатний повернутися в район недавнього максимуму 31660.