Кращі криптовалюти для інвестування в 2021

Всього кілька років знадобилося криптовалютам, щоб переродитися і перетворитися в один з найцікавіших і прибуткових інструментів інвестування. У 2015 році це був малозрозумілий клас активів, просуванням якого займалися виключно далекоглядні IT-фанати. Купити криптовалюту тоді було складно, а продати і зовсім практично неможливо.

Оновлений рейтинг! ТОП-10 кращих криптовалют для інвестування в 2021 і 2022 роках

Сьогодні — це вже зовсім ліквідний інструмент, доступний на великій кількості криптобірж і здатний потягатися в плані потоків капіталу з цінними паперами і товарами. Тепер інтеграцією криптовалюти в повсякденне життя займаються не тільки дрібні інвестори. Великі організації також скуповують “крипту” в великих кількостях, а центральні банки в різних країнах навіть намагаються «карбувати» власні цифрові монети. Все це пояснює, чому біткойн знову на піку, і прогнозують, що його зростання продовжиться в 2021 році.

Далеко не секрет, що сьогодні існують тисячі різних коінів (з англ. “coin”) і токенів (з англ. “token”), які можна купити практично в реальному часі. Але велика їх частина в кращому випадку виглядає сумнівно, а багато хто просто випаровуються щороку разом з грошима інвесторів… Як же нам зрозуміти, що варте уваги, а що ні?

Краще, що ви можете зробити, щоб зберегти свої інвестиції, це зосередитися на основних (відомих) криптовалютах з достатньою капіталізацією і великою базою користувачів. Щоб якось допомогти вам зробити правильний вибір в 2021 році, ми вирішили скласти список найбезпечніших пропозицій, що дозволить вам витягти максимум з поточного зростаючого ринку.

Bitcoin

Очевидно, що першим в будь-якому списку найбільш прибуткових цифрових валют, повинен бути біткойн (він же Bitcoin, “биток“, BTC), – найперша в світі криптовалюта. Якщо оцінювати вартість одного біткойну, то в цьому плані йому практично немає рівних. Крім того, що він на порядок дорожче своїх конкурентів, його назва тепер у всіх на устах і стало відомим практично кожному, незалежно від віку.

На сьогоднішній день налічується понад 60 млн криптогаманців і всім відомо, що BTC має найбільшу базу користувачів. По суті, «біткойн» став називним ім’ям для позначення криптовалюти в цілому. Ринкова капіталізація біткойнів становить неймовірні 350 млрд доларів з добовим обсягом торгівлі близько 26 млрд доларів! Більшість охрестили його новим золотом, і, з огляду на поточний стан ринку сировини, є всі шанси, що BTC в кінцевому підсумку витіснить жовтий метал з позиції головної зброї проти інфляції. Як би там не було, ні у кого не виникає сумнівів, що біткойн і надалі буде головним гравцем на ринку цифрових активів, що робить його відмінним вибором для консервативних інвесторів.

Ethereum

Номер два на ринку криптовалют – це Ethereum (він же “Ефір“, “Етер“, ETH). Направду радимо інвестувати в нього кожному, хто хоче дещо диверсифікувати свій криптопортфель.

Головна відмінність ETH від BTC – це смарт-контракти, що набирають з кожним днем ​​популярність. Загальна ринкова капіталізація Ethereum становить 63,3 млрд доларів. Так, це набагато менше, ніж у біткойнів, але це перш за все пов’язано з відносно невисокою ціною і великий емісією. Якщо ми подивимося на добові обсяги торгівлі, то розрив не виглядає настільки вже й великим. 12,5 млрд доларів – це майже половина від показника BTC.

Можна подумати, що біткойн – це головний інвестиційний актив в сфері криптовалюти, але за кількістю користувачів Ethereum налічується понад 50 млн унікальних Ethereum-адрес і близько 1 млн активних користувачів децентралізованих додатків, а тому другий скоро може стати першим.

Незаперечною перевагою ETH є те, що дана криптовалюта міцно стоїть на ногах і можна не побоюватися, що вона несподівано випарується. Їй є ще куди рости, і є хороші шанси заробити на ній в довгостроковій перспективі, якщо вірите в революційність смарт-контрактів і децентралізованих додатків.

Litecoin

LTC з’явився в 2011 році, як хардфорк (“різновидність” – прим. авт.) біткойнів, але за минулі майже десять років успішно перетворився в самостійний бренд.

Головна відмінна риса Litecoin від його великого брата — велика швидкість обробки блоків: всього 2,5 хвилини проти 10 і більше хвилин в блокчейні біткойнів. LTC має досить велику ринкову капіталізацію об’ємом 4 879 319 845 доларів, що ставить його на четверте місце серед криптовалют. У плані добового обсягу торгівлі Litecoin значно поступається двом описаним вище криптовалютам, але, тим не менш, це третій результат по ринку – 3,5 млрд доларів.

Звісно ми б збрехали, якби сказали, що LTC менш ризикований актив в порівнянні з BTC або ETH, але є поширена думка про великий потенціал Litecoin в наступному році. Вже є амбітний прогноз від Cryptoground.com, згідно з яким Litecoin зможе подолати свій історичний максимум, і до 2025 року буде коштувати 5500 доларів. З огляду на те, що в цьому році LTC значно відстав від решти ринку, можна припустити, що в найближчі місяці і роки він зможе закріпитися на більш високому рівні.

Читайте також:  4 причини для Bitcoin подолати 20000$

Ripple XRP

Американська компанія Ripple була заснована в 2012 році і спочатку називалася Opencoin. Після розробки відкритого протоколу Ripple Transaction Protocol компанія прийняла рішення змінити свою назву на Ripple відповідно до назви свого останнього продукту. Завдання протоколу полягала в тому, щоб прискорити, здешевити і вдосконалити міжнародні платежі, і компанія, безумовно, була успішною у цьому. Саме тому Santander, Standard Chartered і UniCredit Group, поряд з іншими банками, вже інтегрували протокол в свої бізнес-процеси. Сама криптовалюта, XRP, тоді так і не змогла довести свою інвестиційну спроможність…

Так було до недавнього часу. З початку 2018 року криптовалюта перебувала в стагнації, але з кінця листопада все змінилося. Всього за пару тижнів XRP подорожчав майже вдвічі, і сьогодні він коштує на 300% більше, ніж на початку року. Ринкова капіталізація XRP становить 48,5 млрд доларів при добовому обсязі торгівлі в межах 20 млрд доларів, завдяки чому він входить до трійки кращих криптопроектів. Багато скептиків вважають, що 43 млрд XRP, що знаходяться в обігу, не дозволять криптовалюті нормально рости, але при поточних темпах зростання вже у цьому році XRP зможе подолати позначку в 1 долар.

Bitcoin Cash

Цей ще один форк біткойнів, як і LTC. Bitcoin Cash з’явився в середині 2017 року, швидко здобув популярність і досить швидко увійшов до п’ятірки найбільших криптовалют за ринковою капіталізацією.

Секрет швидкого успіху BCH криється в більш швидких транзакціях і масштабованості в порівнянні з іншими форками. Крім того, більш низька плата за транзакції в порівнянні з BTC підвищує привабливість цієї криптовалюта в очах пересічних користувачів. До слова, ринкова капіталізація Bitcoin Cash становить 4 967 202 794 доларів (приблизно як у Litecoin), а добовий обсяг торгівлі наближається до 1,7 млрд доларів.

Ми вже визначилися з тим, що BCH має масу переваг для кінцевих користувачів, але нічого не сказали про найважливіше – про перспективи зростання. У той час як весь інший ринок мчить з максимальній швидкості, Bitcoin Cash все ще тягнеться “на першій передачі”. І дійсно, з початку року BCH зміг додати в ціні лише 25%. Можливо, слід очікувати сюрпризів у 2021 році? Ніхто не скаже напевно. Але ми можемо сказати наступне: BCH може бути відносно безпечною довгостроковою інвестицією. Безумовно, було б нерозумно все ставити на один коін, але і не завадить додати цю криптовалюту в свій криптопортфель.

Chainlink

Наостанок хочемо звернути вашу увагу на «аутсайдера», але чиє недавнє сходження привернуло до себе масу уваги не тільки в світі криптовалют, а й за його межами.

Chainlink – це новий проект на базі блокчейна, який повинен стати мостом між платіжними сервісами, як PayPal і Visa, банками, як HSBC і Barclays, і блокчейнамі, як Bitcoin і Ethereum. Токени LINK були створені в 2015 році на базі протоколу ERC-20, але були запропоновані громадськості через ICO лише в 2017 році.

За свою відносно коротку історію Chainlink зміг наростити ринкову капіталізацію до 4 613 422 665, зайнявши, таким чином, сьомий рядок у рейтингу найбільших криптовалют. Добовий обсяг торгівлі ледь не дотягує до 1 мільярда (989 963 940 $), що досить пристойно для висхідної зірки.

Найбільше вражає шлях, пройдений цією криптовалютою з початку року. В даний час LINK коштує майже на 700% дорожче, ніж на початку року, хоча влітку його вартість перевищувала показники січня на 1000%. Зрозуміло, що таке зростання обумовлене виключно роздутою галасом навколо цієї вельми функціональної криптовалюти. Як тільки відбудеться корекція її вартості, вона стане ласим шматочком для любителів гри в довгу.

Висновки

Сподіваємося, вам сподобався наш огляд найпопулярніших цифрових активів на 2021 рік. Звичайно, є й інші більш прибуткові альткоіни, але ми прагнемо знайти ідеальний баланс між ризиком і потенційним прибутком. Ви можете бути як завгодно впевненими в одному інструменті, але з точки зору безпеки інвестицій кращого за все диверсифікувати, диверсифікувати і ще раз диверсифікувати. Історично так склалося, що криптовалюта це висококорельований клас активів, але часи змінюються, як показує аналіз шести обраних нами криптовалют. Тому ми дуже радимо, щоб ваш портфель складався мінімум з трьох коінів, щоб максимізувати прибуток при мінімальних ризиках.

Якщо ви шукаєте надійну біржову платформу для роботи з криптовалютою, то наприклад вам ідеально підійде StormGain. Вони пропонують більш ніж 20 різних криптовалют для торгівлі і надають спеціальні онлайн-гаманці холодного зберігання для 9 найпопулярніших криптовалют (USDT, BTC, ETH, BCH, LTC, XRP, DASH, ZEC і XLM). Їхня комісія одна з найнижчих на ринку, і виплачують клієнтам до 12% на всі криптовалютні депозити до 50 000 $.

Крім того, якщо зробити депозит використовуючи промокод BONUS25 – отримаєте бонус 25 USD-T. Успіхів!

Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img

More articles

spot_img

Останні статті