Країни, які заборонили криптовалюту: розбираємося в причинах

Ставлення держави до криптовалют завжди було досить напруженим. У деяких країнах це призвело до повної заборони на купівлю, володіння і торгівлю криптовалюти.

Основна хвиля заборон на криптовалюту припала переважно на 2017 і 2018 роки, коли біткоін (BTC) здійснював свій агресивний бичачий забіг. Центробанки і національні уряди помітили сплеск інтересу людей до криптовалюти, тому ігнорувати цей бурхливо зростаючий ринок було вже неможливо.

Хоча пора найжорсткіших банів вже залишилася в минулому, деякі держави продовжують вдаватися до заборони того, що вони не в змозі контролювати.

🇹🇷 Туреччина заборонила криптоплатежі

Одна з останніх таких новин прийшла з Туреччини, де Центробанк країни заявив про введення обмежень на використання криптовалюти в якості платіжного засобу. Закон вступає в силу з 30 квітня.

Втім, ця новина не стала великим сюрпризом. В останні місяці влада Туреччини активно займалася “закручуванням гайок” щодо криптовалютних бірж.

Основною причиною, що стоїть за цими заходами, є відсутність належного регулювання і централізованого нагляду за цифровими монетами. На думку влади, це є загрозою для інвесторів, які не зможуть відшкодувати завдані збитки.

🇮🇳 Індія задумалася про бан

Уряд Індії поки що не вжив жодних конкретних заходів, проте вона знаходиться в кроці від заборони криптовалюти. У лютому міністр фінансів країни повідомив, що владою створено комітет по вивченню заборони цифрових валют. Як очікується, незабаром в національному парламенті буде представлений відповідний законопроект.

Однією з причин такого настрою влади є їх глибока переконаність у тому, що криптовалюти фінансують протиправну діяльність.

Втім, в цілому уряд цілком прихильно ставиться до самої концепції цифрових валют і навіть займається розробкою власної цифрової валюти Центробанку (CBDC) – цифрової рупії.

🇳🇬 Нігерія сказала «ні» криптобіржам

У лютому 2021 року гайки почали закручувати і Нігерія, яка представляла собою найбільший криптовалютний ринок на африканському континенті. Центробанк країни заборонив всім національним фінансовим інститутам, які працюють з депозитами клієнтів, обслуговувати криптовалютні рахунки клієнтів.

Усі вони отримали розпорядження виявити і заблокувати рахунки, які здійснюють транзакції на криптовалютній біржі або отримують платежі з них.

🇧🇴 Болівія стала піонером в Південній Америці

Болівія наклала заборону на всі децентралізовані криптовалюти ще в 2014 році. Втім, при цьому були обумовлені спеціальні умови для цифрових активів, що створюються урядом. Дана постанова була покликана захистити національну валюту і інвесторів.

На той момент Болівія стала єдиною американською державою, яка ввела пряму заборону на криптовалюту.

🇪🇨 Еквадор підтягнувся слідом

Втім, незабаром слідом за Болівією підтяглася ще одна країна – Еквадор. У тому ж 2014 році її влада теж ввела заборону на децентралізовані валюти.

Уряд виніс на голосування в Національних зборах, парламенті країни, поправки до монетарного та фінансового законодавства. Згідно з цими поправками, допускалося застосування «електронних грошей» при здійсненні платежів, однак при цьому заборонялися всі монети, що не контрольовані державою.

🇩🇿 Алжир не підтримує інтернет-гроші

У 2018 році Алжир зробив незаконним використання криптовалют. При цьому криптовалюта, згідно з національним законодавством, визначалася як «віртуальна валюта, яка використовується інтернет-користувачами в інтернеті. Вона характеризується відсутністю фізичної підтримки, такої як монети, паперові гроші, або оплата чеком чи кредитною карткою».

Читайте також:  Інфляція в США зміцнить USD/CHF

Порушники цього закону піддаються відповідному покаранню.

У 🇳🇵Непалі за крипту можна потрапити за ґрати

Центробанк Непалу Nepal Rastra Bank ввів заборону на криптовалюту в 2017 році.

Вже незабаром після цього оголошення правоохоронні органи заарештували кілька людей, керівників криптовалютною біржею. На той момент їм загрожував штраф і можливе тюремне ув’язнення. У даний час справа досі перебуває на розгляді.

🇰🇷 Південна Корея не зацікавлена ​​в приватних монетах

У Південній Кореї криптовалюти дозволені законом, і її локальний ринок є постачальником ряду великих гравців в криптоіндустріі. Однак на початку 2021 року влада країни оголосила про заборону приватних коінів, таких як zcash (ZEC) і monero (XMR). Всім місцевим криптобіржам було наказано з березня 2021 року виключити зі своїх лістінгів монети з підтримкою анонімності.

Причиною, що стоїть за таким рішенням, є організована кіберзлочинність та відмивання грошей. У зв’язку з цим південнокорейський уряд вважає, що анонімність, що забезпечується приватними коінами, перешкоджає забезпеченню законності і діяльності правоохоронців.

🇶🇦 Катар заборонив банкам мати справу з криптою

Катар ще в 2018 році зробив банкам попередження щодо залучення в торгівлю криптовалют. У розісланому циркулярі банків закликали не мати справу з біткоіном, так само як і обмінювати його на інші валюти, а також не відкривати рахунки для операцій з біткоіном і не використовувати його при здійсненні грошових переказів з метою його покупки або продажу. Порушникам загрожувало покарання.

У січні 2020 року Центр фінансів Катару також опублікував розпорядження, яке забороняє будь-які операції з криптовалютою на своїй території.

У 🇪🇬 Єгипті крипта – «харам»

У Єгипті не існує прямої заборони на криптовалюта, однак, відповідно до закону шаріату, в 2017 році криптовалютні транзакції були зараховані до категорії «харам» – заборонених і гріховних діянь.

Дар аль-ІФТА, національний ісламський консультативний, судовий і урядовий орган, вважає, що криптовалюти несуть загрозу для національної безпеки і здоров’я економіки Єгипту.

🇧🇩 Бангладеш також не схвалює

Бангладеш заборонив криптовалюту в 2017 році. Центробанк країни виступив проти здійснення транзакцій з біткоіном, визнавши їх незаконними. Як наслідок, торгівля з анонімними сторонами може йти врозріз з національним законом про протидію відмиванню грошей.

Центробанк закликав громадян утриматися від вчинення і підтримки всіх видів транзакцій з віртуальними валютами, такими як біткоіни, щоб уникнути нанесення фінансової і юридичної шкоди.

Бани приходять і йдуть

Це далеко не вичерпний список всіх заборон щодо криптовалюти. У міру подальшого масового прийняття біткоіну світовий юридичний пейзаж продовжить змінюватися.

Деякі держави встали на шлях посилення і закручування гайок, в той час як інші уряди все активніше вивчають освоєння цифрового фінансового простору. Як правило, в фокусі їхньої уваги опиняються цифрові валюти Центробанків (CBDC).

Втім, як би не змінювалося ставлення влади до віртуальних грошей, одне вже можна сказати напевно: криптовалюти прийшли, щоб залишитися, в тій чи іншій формі.

А чи купили Ви вже криптовалюту? 😀

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"

Останні статті