Оптимістична статистика США повертає ринкам впевненість

Аналітика подій за 12.04.21 – 16.04.21.

Фондові індекси США штурмують нові висоти. Велика трійка оновила історичні максимуми. Частково їх підтримує досить сильна макроекономічна статистика. Так, наприклад, роздрібні продажі практично вдвічі перевищили прогнози. Активна вакцинація населення, а також прямі виплати жителям США підтримують їх активність.

А ось індекс долара продемонстрував зниження. На тлі падіння прибутковості американських держоблігацій навіть позитивна макроекономічна статистика не змогла підтримати валюту США. Крім цього причина криється також і в заяві Джерома Пауелла. Глава ФРС чітко дав зрозуміти, що зростання інфляції (до 2,6% в річному вираженні) носить тимчасовий характер. Таким чином, ринки отримали підтвердження того, що навряд чи ФРС буде підвищувати ставку раніше 2023 року.

Ціни на нафту повернулися до зростання. Котирування марки Brent в моменті досягали позначки 67,36 за барель. Підтримку енергоносій отримує на тлі оптимістичних очікувань щодо попиту. Ринки вірять, що масова вакцинація призведе до зростання економічної активності. Крім того, МЕА (прим. Міжнародне енергетичне агентство) підвищило прогноз світового попиту на нафту в 2021 році на 230 тис. барелів на добу. Також позитивно були сприйняті дані щодо запасів у США, які за тиждень скоротилися на 5,89 млн барелів.

🏆 Ключові події поточного тижня 19.04.21 – 23.04.21

🇬🇧 Великобританія. Рівень безробіття

Майже 5 місяців Великобританія знаходилася в стані локдауну. Були накладені серйозні обмеження на роботу підприємств сфери послуг, роздрібної торгівлі тощо. Природно все це наклало відбиток, в тому числі, і на ситуацію з зайнятістю. Звичайно, грамотна політика уряду і керівництва компаній дозволила уникнути масових скорочень, але все ж без втрати робочих місць не обійшлося. Таким чином, очікування зростання безробіття виглядають досить виправданими. Але для економіки, яка і без того опинилася в непростій епідемічної ситуації (+ Brexit на додачу) – це фактор негативний. Отже, зростання показника може викликати падіння пари GBP / USD в район рівня 1,3640.

🇪🇺 Рішення ЄЦБ щодо монетарної політики

Країни єврозони перебувають у вкрай складній епідеміологічній ситуації. У більшості введені карантинні заходи, що негативно позначається на діловій активності. Цілком можливо, що найбільші економіки продемонструють спад за підсумками 1 кварталу 2021 року. ЄЦБ вже зробив серйозні заходи по стимулюванню. Більш того, на одному з недавніх засідань регулятор зазначив, що покупка активів на суму 1,85 трлн євро може відбуватися вищими темпами протягом другого кварталу. Будь-які натяки на те, що інфляція може прискоритися або на те, що поточний курс євро не дуже влаштовує ЄЦБ, можуть викликати інтерес до безпечних активів. Зокрема, XAU/USD здатне націлюватися на позначку 1800,00.

🇩🇪 Німеччина. Індекс ділової активності

Німецька економіка досить серйозно постраждала від наслідків пандемії. Локдаун не проходить безслідно. Ділова активність знижується. Складовий індекс поки утримується вище рівня 50. Але відбувається це тільки завдяки стану промислового сектора, так як сфера послуг знаходиться в стані досить сильно спаду. Проте, падіння сукупного показника не буде свідчити про сприятливу ситуацію і може призвести до падіння пари EURUSD в район рівня 1,1845. Тим більше, що все частіше з’являються чутки про продовження антіковідних обмежень.

Читайте також:  Спостереження про тренди авторинку
Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
попередня стаття
наступна стаття

Останні статті