Додому Інвестиційні ідеї Стабілізація американської економіки викликає побоювання виходу з м’якої монетарної політики

Стабілізація американської економіки викликає побоювання виходу з м’якої монетарної політики

434

Аналітика подій за 22.03.21 – 26.03.21.

Американські фондові індекси продемонстрували суперечливу динаміку. Всі спроби відновити втрати не увінчалися успіхом. І це незважаючи на те, що окремі макроекономічні звіти свідчили про те, що ситуація поступово стабілізується. Зокрема, число первинних звернень за допомогою з безробіття в США виявилося на мінімумі з початку пандемії. У бік підвищення були переглянуті і дані по темпах зростання економіки в 4 кварталі.

Європейські валюти зазнали втрат по відношенню до долара: євро на мінімумі з листопада 2020 року. Багато в чому це обумовлено тим, що процес вакцинації в європейських країнах йде дещо гірше, ніж в США. Крім того, окремі європейські країни змушені посилювати карантинні заходи в міру того, як третя хвиля епідемії набирає обертів. Та й прогнози щодо зростання економіки єврозони в першому півріччі 2021 року остаточно не оптимістичні – очікується падіння ВВП.

Нафта рухається в межах широкого діапазону. З одного боку, тиск на енергоносій надають побоювання щодо зниження попиту на тлі триваючої пандемії. З іншого, проблеми в Суецькому каналі, через який йде значний потік танкерів з енергоносіями, надають Brent підтримку. Тому динаміка котирувань нафти минулого тижня була обмежена діапазоном 60,30 – 64,90 за маркою Brent.

🏆 Ключові події поточного тижня 29.03.21 – 02.04.21

🇬🇧 Великобританія. ВВП, 4 кв.

Як і більшість країн, Великобританія опинилася під впливом обмежень у зв’язку з COVID-19. Але активна вакцинація населення і грамотна політика в сфері зайнятості, дозволили країні продемонструвати відносну стійкість. Це відбилося в раніше опублікованих звітах. Рівень безробіття знизився вперше з моменту початку пандемії. Роздрібні продажі продемонстрували зростання після обвалу місяцем раніше. Все це дозволяє припускати, що за підсумками 4 кварталу темпи зростання економіки будуть, в цілому, досить оптимістичними. Якщо звіт співпаде з очікуваннями, GBPUSD продовжить відновлення в район рівня 1,3860.

🇩🇪 Німеччина. Роздрібні продажі

Німецька економіка з листопада минулого року перебуває в стані локдауну. У зв’язку з коронавірусом накладені серйозні обмеження, як всередині країни, так і у зв’язку із зовнішнім світом. Природно, що в подібних умовах досить серйозно страждає внутрішнє споживання. Активність споживачів знаходиться на низькому рівні. Однак, якщо вірити прогнозам, ситуація в лютому трохи покращилася, очікується невелике зростання показника. Подібні припущення дозволяє покращити оцінку ділового клімату від IFO. Якщо звіт співпаде з очікуваннями, євро, який знаходиться на 5-ти місячному мінімумі, може відновити зростання. Пара EURUSD здатна повернутися в район рівня 1,1845.

🇺🇸 США. Звіт по ринку праці (Non-farm payroll)

Даний звіт є наріжним каменем для ФРС в справі прийняття рішення щодо монетарної політики. При цьому варто відзначити, що регулятор чітко дав зрозуміти, що вони не стануть виходити з стимулюючої монетарної політики до тих пір, поки не досягнуть стабільно низького рівня безробіття та інфляція не перевищить цільові 2%. З одного боку, поліпшення ситуації на ринку праці може налякати інвесторів. Але з іншого, якщо рівень безробіття знизиться, а число нових робочих місць виросте, це буде свідчити про стабілізацію економіки. В цьому випадку Dow Jones (YM) зможе продемонструвати відновлення. Найближча мета знаходиться на позначці 32923.

Читайте також:  Sharing економіка: революційне повернення в минуле