У фокусі рішення РБА та «хвилинки» від ФедРезерву

Аналітика подій за 29.03.21 – 02.04.21.

Фондові індекси США повернулися до зростання. S&P500 навіть зміг оновити історичні максимуми, піднявшись до позначки 4021,59. Одним з ключових чинників підтримки виступила програма інфраструктурного оновлення Штатів на суму понад 2,2 трлн доларів від Джо Байдена. Фінансування проекту планується за рахунок підвищення ставки корпоративного податку (і, в перспективі, це позначиться на котируваннях реального сектору). Але на поточному етапі ринком правлять, в основному, спекулятивні настрої, що і штовхає їх вгору.

На валютному ринку долар втратив своє лідерство. Європейські та сировинні валюти змогли частково відновити понесені раніше втрати. Частково це обумовлено фіксацією прибутку в кінці місяця і кварталу. Однак далеко не всі валюти змогли продемонструвати значне зміцнення. Євро лише трохи відступив від 5-ти місячного максимуму, що обумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в регіоні і введенням нових обмежень у Франції.

Зростання цін на нафту марки Brent стримує рівень опору 65,30. Суецький канал розблоковано і тепер не повинно бути проблем з поставками нафти, що виступає для енергоносія швидше негативним фактором. Так само як і рішення ОПЕК+ з травня почати поступово нарощувати видобуток (поки домовленості картелю і інших виробників нафти виконуються неухильно).

🏆 Ключові події поточного тижня 05.04.21 – 09.04.21

🇦🇺 Рішення РБА (Резервного Банку Австралії) по монетарній політиці

Ставка РБА знаходиться на вкрай низькому рівні. Швидше за все, ніяких змін регулятор вносити не буде, так як раніше було заявлено про те, що підвищення ставки не варто чекати в найближчі 3 роки. Однак, традиційно інтерес викличе супровідна заява регулятора і його оцінки перспектив економіки. Не виключено, що вони будуть стримані щодо прогнозів по інфляції і витрат населення. Справа в тому, що уряд згорнув програму JobKeeper, яка передбачала субсидії на виплату заробітної плати майже мільйону працівників. Це може мати свої економічні наслідки. Відсутність оптимізму в РБА може натиснути на австралійський долар. Пара AUDUSD може знизитися до позначки 0,7555.

🇩🇪 Німеччина. Індекс ділової активності в сфері послуг

Німецька економіка серйозно постраждала від наслідків пандемії. Більш того, ситуація з вакцинацією не дозволяє сподіватися на швидкий вихід з обмежень. Навпаки, не виключено, що слідом за Францією, яка посилила обмеження на найближчий місяць, те ж саме зробить і Німеччина. У цій ситуації найбільше страждає сфера послуг. І прогнози про те, що активність перейде в зону спаду, не дивні. Слабка статистика посилить побоювання, що темпи зростання економіки в першому півріччі виявляться негативними. На цьому тлі євро залишиться уразливим. Пара EURUSD здатна повернутися в район рівня 1,1700 і продовжити падіння до позначки 1,1660.

🇺🇸 Протокол засідання ФРС США по монетарній політиці

На останньому засіданні ФРС США не став вносити змін в монетарну політику. Крім того, стало відомо, що регулятор Федрезерв не змінюватиме свою процентну ставку або політику покупки облігацій, щоб допомогти фінансувати зростаючий дефіцит федерального уряду. Тому інтерес будуть викликати прогнози і оцінки перспектив економіки США на 2021 рік. Раніше регулятор відзначав, що темпи зростання економіки можуть бути максимальними за десятиліття. Однак, ситуація в світі з пандемією залишається складною, тому не виключено що вони будуть переглянуті. Навіть незначного песимізму може бути досить, щоб натиснути на долар і підтримати золото. XAUUSD може продемонструвати зростання до позначки 1775,00.

Читайте також:  Під час локдауну попит на крипту в пошуках фінансової свободи спричинив формування «YOLO-економіки»
Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті