Додому Інвестиційні ідеї Уповільнення темпів вакцинації може негативно позначитися на макроекономічних показниках

Уповільнення темпів вакцинації може негативно позначитися на макроекономічних показниках

414

Аналітика подій за 15.03.21 – 19.03.21.

Американські фондові індекси почали тиждень на позитивній ноті. Однак, у другій її половині почали зниження. Найбільш сильний тиск випробував на собі Nasdaq, хоча причина такої динаміки не нова. В черговий раз було зафіксовано підвищення прибутковості американських держоблігацій. Також негативним фактором виступили взаємні звинувачення США і Китаю про порушення протоколу і агресивних висловлювань на офіційній зустрічі в Анкориджі.

Долар протягом тижня продемонстрував неоднозначну динаміку. Після публікації рішення ФРС США американська валюта зазнала втрат. Справа в тому, що регулятор чітко дав зрозуміти, що не має планів підвищувати ставку незабаром, так само як і Банк Англії, який також провів засідання на минулому тижні. Відновленню ж американської валюти сприяли оптимістичні очікування щодо стану економіки і зростання прибутковості держпаперів.

Нафта опинилася під тиском. В моменті котирування марка Brent знижувалася до позначки 61,45. Правда, до кінця тижня частина втрат все ж була відіграна. Негативний вплив на енергоносій надають побоювання щодо попиту, так як в Європі знову зростає число заражень COVID-19 і припинена вакцинація препаратом від AstraZeneca. Також фіксується зниження попиту з боку азіатських покупців через майбутній технічного обслуговування НПЗ.

🏆 Ключові події поточного тижня 22.03.21 – 26.03.21

🇬🇧 Великобританія. Звіт по ринку праці

Великобританія все ще залишається під впливом обмежень. Кампанія з вакцинації населення триває, але поки про повне скасування мови не йде. Все це накладає відбиток на всі сфери економіки. Завдяки діям британського уряду, який прийняв правильне рішення, відправивши дуже багатьох у відпустки, ситуація на ринку праці, в цілому, відносно стабільна. Проте, очікується невелике зростання рівня безробіття і падіння рівня оплати праці. Це може негативно позначитися на динаміці британської валюти. У разі, якщо звіт співпаде з очікуваннями, можливе короткострокове зниження пари GBPUSD в район рівня 1,3730.

Читайте також:  Інвестиційна ідея - Shift Technologies Inc (#SFT)

🇩🇪 Німеччина. Індекс ділової активності

Сфера послуг Німеччини досить сильно постраждала від наслідків введених в зв’язку з коронавірусів обмежень. Показник залишається в зоні спаду і до тих пір, поки локдаун не буде знятий, виходу на траєкторію зростання не передбачається. З огляду на те, що країна призупинила вакцинацію одним з препаратів, темпи цієї кампанії явно сповільняться, що може привести до продовження обмежувальних заходів. А це означає, що ділова активність в країні буде залишатися на не надто високому рівні. Промисловість навряд чи зможе довго підтримувати композитний індекс вище позначки 50. Тому, якщо звіт співпаде з очікуваннями, короткостроково німецький DAX може зробити відкат в район рівня 14502,5.

🇺🇸 США. Замовлення на товари тривалого користування

Даний звіт є хорошим індикатором готовності населення йти на великі витрати. Ситуація на ринку праці залишалася недостатньо стабільною, що цілком здатне привести до зниження споживання. Закон про стимулюючі виплати був прийнятий і підписаний президентом тільки в березні, тому даний фактор ще не зміг внести свою лепту в поліпшення показника. Крім того, за даними одного з досліджень американці хочуть близько 40% від суми виплат інвестувати. А це означає, що ці кошти не підуть на реалізацію відкладеного попиту. Таким чином, якщо звіт співпаде з прогнозами, американські індекси можуть опинитися під короткостроковим тиском і S&P 500 (ES) може продовжити зниження в район рівня 3862,13.