Вакцинація допомагає економіці США виходити з кризи

Аналітика подій за 05.04.21 – 09.04.21.

Фондові індекси США продовжують демонструвати позитивну динаміку. S&P 500 знову обновив історичні максимуми, піднявшись до позначки 4102,09. Ринки як і раніше оптимістичні на тлі очікування прийняття програми інфраструктурного оновлення. Крім того, опублікований протокол останнього засідання ФРС США показав досить оптимістичний настрій регулятора щодо перспектив економіки.

Індекс долара продемонстрував зниження. Частково, це було обумовлено тим, що з боку ФРС поки не надходить натяків на можливе більш раннє підвищення ставки. Крім того, припинилося зростання прибутковості американських держоблігацій, яке було одним з основних козирів долара. Євро і фунт не забарилися скористатися слабкістю валюти США і змогли відновити частину раніше понесених втрат.

Ціни на нафту на початку тижня знизилися в район рівня 62 долара за барель (марка Brent). Спроба розвинути відкат від цієї позначки виявилася не дуже вдалою. В результаті енергоносій провів решту робочі днів в досить вузькому діапазоні. Ключовим фактором, який заважає зростанню котирувань, виступають побоювання щодо низького попиту в зв’язку з епідемічними обмеженнями в Європі, а також зростання захворюваності в Індії і Бразилії.

🏆 Ключові події поточного тижня 12.04.21 – 16.04.21

🇩🇪 Індекс ділових настроїв в Німеччині від інституту ZEW

Ситуація в німецькій економіці залишається досить складною. Країна все ще перебуває в стані локдауну. Беручи до уваги ситуацію з числом хворих і вакцинацією, висока ймовірність того, що чутки про продовження обмежень стануть реальністю. Це означає, що негативний ефект на економіку буде надаватися протягом більш тривалого часу і до зростання вона перейде набагато пізніше, ніж можна було припускати спочатку. На такому тлі настрої в діловому середовищі залишатимуться пригнобленими. Якщо показник вийде нижче попереднього значення, німецький DAX (FDAX) виявиться під тиском, націлюючись на зниження в район рівня 14870,00.

🇺🇸 США. Індекс споживчих цін

ФРС США і американський уряд посилено “накачують” економіку ліквідністю з метою уникнути глибокої просадки економіки на тлі заходів, пов’язаних із запобіганням швидкого поширення COVID-19. Регулятор утримує ставку на рекордно низькому рівні і проводить політику кількісного пом’якшення. Уряд вже прийняв кілька пакетів стимулювання. Природно, що на цьому фоні очікується зростання цінового тиску. При цьому, немає підстав побоюватися, що у відповідь на підвищення інфляції, Федрезерв відразу ж зважиться на підвищення ставки. Долар же на зростання інфляції може відреагувати зниженням. А ось попит на антиінфляційні активи, зокрема, на золото, може вирости. Тому XAU/USD здатне націлюватися на позначку 1793,90.

🇺🇸 США. Роздрібні продажі

Внутрішнє споживання – один з найважливіших показників, що характеризують здоров’я економіки США. Довгий час населення не мало можливості активно здійснювати покупки. Тому на даному етапі сформувався досить великий відкладений попит. Кампанія з масової вакцинації в США йде досить успішно – близько 1/3 населення вже отримали хоча б одну дозу вакцини. І жителі поступово починають реалізовувати свій відкладений попит. Саме тому показник може продемонструвати зростання. І це піде на користь долару. У парі з євро він може зміцнитися. В цьому випадку EUR / USD може повернутися до рівня 1,1680.

Читайте також:  Весна, Суецький канал і ціни на нафту
Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
попередня стаття
наступна стаття

Останні статті