Як торгувати криптовалютою: основні положення і поради

💱 Ринок криптовалюти досить молодий, і багато людей нічого про нього не знають. Крім трейдерів. Більшість з них додали криптовалюти в свої портфелі ще на самому початку. Навіщо? Вони побачили ще одну можливість робити гроші – криптовалютний трейдинг.

Крім того, Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3637 про віртуальні активи. За прийняття закону проголосували 276 народних депутатів на засіданні 8 вересня 2021, передає Інтерфакс-Україна.

Так скільки ж людей торгує криптовалютою і кожен день заробляє величезні суми, що Україна теж легалізувала? Розбираємо по пунктам.

Кілька слів про криптовалюту

Як відомо, перший цифровий актив Bitcoin з’явився у 2009 році. Потім з новими проектами з’являлося все більше і більше альтернатив, наприклад, Ethereum, Litecoin, Ripple та інші. За даними Coinmarketcap, сьогодні в світі налічується більше 2000 криптовалют. Активним трейдерам є з чого вибрати.

Однак, менш відомі або нові альткоіни можуть бути обмежені в торгових можливостях. Коли настає час для їх продажу, покупців не так-то багато. Трейдери хочуть бути впевненими в успіху, тому часто концентруються тільки на провідних криптовалютах.

Але як визначити цінність різних проектів?

Кріптокоіни є продуктом обчислювальної алхімії, також відомої, як «Майнинг». Для видобутку нових монет необхідні значні обчислювальні потужності. Чим більший хешрейт (загальна обчислювальна потужність підключеного до мережі обладнання) у кожного ланцюжка, тим більше транзакцій вона може обробляти. Це дає поштовх до збільшення попиту і вартості.

Як розібратися в торгівлі криптовалютою

У цілому, трейдинг це досить складний вид діяльності. І справа не тільки в необхідному вмінні розбиратися в грошах і математиці. Трейдинг також має на увазі стрес, обробку інформації, необхідність приймати швидкі рішення і бути незворушним. Уоррен Баффетт, Джордж Сорос і Стівен А. Коен – всі вони змогли заробити капітали, тому що розуміють, як ринок реагує на різні факти. Таким чином, вони розбираються в торгівлі.

Майкл Новограц – один з найуспішніших криптовалютних трейдерів. Він заробив свої статки на Bitcoin, Ethereum і інших первинних розміщеннях монет (ICO). Як? Він розбирається в торгівлі криптовалютами. У 2013 році він сказав:

Інвестуйте трохи грошей в біткоіни. Поверніться через кілька років, і ваші інвестиції будуть коштувати набагато більше.


Він безумовно був правим, оскільки тоді Bitcoin коштував 200 дол. США за монету. У 2017 році вартість біткоіна вже становила 20 000 дол. США. Навіть сьогодні ціна набагато вище 200 доларів. Прибутковість від інвестицій Новограца в криптовалюту виявилася неймовірно високою.

Криптовалюта – що це?

Основна концепція торгівлі криптовалютою майже ідентична торгівлі на фондовій або валютній біржі. Ви купуєте або продаєте один актив за одною в надії, що криптовалюта, яку ви купуєте, буде дорожчати.

Суть торгівлі криптовалюта полягає в тому, щоб заробляти гроші за допомогою контрактів на різницю цін (CFD) або просто купуючи і продаючи різні монети (коіни) через біржу.

CFD є деривативом, що дозволяє отримувати прибуток за рахунок зміни індексу криптовалюти без права власності на ці самі криптовалюти. Ви можете відкрити «довгострокову» (на покупку) позицію, якщо вважаєте, що криптовалюта буде дорожчати, або «короткострокову» (на продаж) позицію, якщо вважаєте, що криптовалюта буде дешевшати. Щоб почати торгувати, необхідно спочатку вкластися.

Робота на біржі означає, що ви повинні спочатку купити криптовалюту на цій платформі. Потрібно відкрити рахунок, верифікувати його і тільки потім відкривати позицію. Як правило, активи зберігають в біржовому гаманці.

Як відбувається торгівля криптовалютою?

Якщо ви хочете заробляти якомога більше, ви зобов’язані розбиратися в цьому. Будьте готові до наступного: ми можемо надати теорію і пояснити на прикладі чийогось досвіду, але ви будете бачити повну картину тільки в тому випадку, якщо будете практикуватися самостійно.

По-перше, необхідно вивчити деякі основні принципи:

 • торгівля криптовалютою аналогічна торгівлі на реальному ринку, але це не частина звичайної фондової біржі;
 • це цілодобовий ринок;
 • ринок криптовалют особливо схильний до волатильності.

По-друге, ви повинні розуміти стандартну процедуру роботи з криптобіржами:

 • Трейдери розміщують свої монети на біржовий рахунок або використовують платформу для покупки криптовалют.
 • Вони стежать за цінами на інші активи, доступні на біржі.
 • Вони вибирають необхідну торгову операцію.
 • Потім трейдери встановлюють ордер на купівлю/продаж.
 • Платформа знаходить продавця/покупця для вашого ордера.
 • Біржа завершує транзакцію.

Біржова платформа стягує комісію з кожної угоди. Як правило, вона становить 0,1%, що занадто багато. Чому? Тому що добовий обсяг угод становить 55 млрд. доларів. Окремі «щасливчики» побудували на цьому великі капітали.

Існує одна базова річ, яку необхідно усвідомити: трейдери не просто використовують свої математичні навички. Досвідчені трейдери знають, що такий величезний ринок потребує більш комплексного підходу, щоб заробляти гроші. Тому вони використовують безліч різних програм, які допомагають вибирати потрібні активи в потрібний момент. Ми маємо на увазі програмне забезпечення для аналізу ринку.

Фінансовий інжиніринг передбачає застосування нових технологій для аналізу великих масивів статистичних даних за більш короткі терміни. Це допомагає інвестувати в кращі напрямки або валюти.

Як почати торгувати криптовалютою

Припустимо, що ви досвідчений трейдер з фондової біржі або просто новачок в цій області, і ви не знаєте, з чого почати. Трейдери з реальних фондових бірж мають в даному контексті лише одну перевагу. Вони розбираються в технічному аналізі, а тому їм не потрібно вивчати основи трейдингу.

Навіть при наявності великої мотивації і бажання перейти до вивчення алгоритму використання біржі, ви ще не готові. Спочатку необхідно запам’ятати деякі терміни. Це допоможе в освоєнні навичок торгівлі криптовалютами.

Таблиця 1. Основні терміни в торгівлі криптовалютою.

НазваВизначення
СпредРізниця між двома індексами: на покупку і на продаж.
Лот«Жменя» монет, яка використовується для визначення оптимального розміру угод. Ця жменя може включати невеликі обсяги криптовалюти (наприклад, 0,01 BTC). Цілий лот може бути дуже маленьким (наприклад, 1 LTC). Однак, деякі альткоіни торгуються великими лотами (наприклад, 10 000 DOGE).
Кредитне плечеІнструмент, що дає можливість заробити більше криптовалюти без необхідності в стовідсотковій передоплаті для здійснення угоди. Будьте обережні з кредитним плечем. Він може збільшити як вашу прибуток, так і збитки.
МаржаНайбільш важлива частка позицій з використанням кредитного плеча. Вона описує початковий депозит, який ви визначили для розміщення ордера. Виражається у відсотках від повної позиції.
ПунктОдиниця виміру зміни ціни. Наприклад, зміна з 200 до 201 долара – це один пункт. Проте, розмір пункту може бути різним для різних криптовалют, від частки відсотка до 100 доларів.

Як купувати і продавати криптовалюту

Ви майже готові приступити до заробляння грошей. Однак, щоб отримати щось – потрібно спочатку віддати щось. Це правило відноситься і до торгівлі криптовалютою. Необхідно помістити на біржу фіатні гроші (або криптовалюту з гаманця).

 • Відкрити рахунок на біржі.
 • Верифікувати його.
 • Якщо ваш бюджет складається з фіатних коштів, необхідно створити платіжний канал.
 • Підтвердити вашу особистість (якщо необхідно). Як правило, дана вимога обумовлена політикою протидії відмиванню грошей (AML). Друга причина – це безпека: біржі борються з торговими ботами.
 • Поповнити рахунок.
Читайте також:  StormGain: чому варто обрати цей сервіс для торгівлі криптовалютою

То як же торгувати криптовалютою?

Тепер постарайтеся відповісти на питання: як торгувати криптовалютою? Люди кожен раз будуть питати вас про це в розмовах про трейдингу. Довгострокова або короткострокова торгівля?

Короткострокова торгівля означає покупку активів, які будуть продані через короткий час. Як правило, новачки вважають, що цей момент настає через кілька хвилин або годин. Насправді, для закриття такої угоди може знадобитися від кількох секунд до кількох місяців. Ви можете придбати ту чи іншу криптовалюту, так як вважаєте, що вона подорожчає в доступному для огляду майбутньому.

Плюси

Основна перевага – хороший шанс отримати високий прибуток за дуже (навіть дуже-дуже) короткий період часу. Як таке може бути? Справа в тому, що індекс криптовалюти може змінюватися втричі за добу або протягом декількох годин. Фіатна валюта не дає такої можливості. Ціна на неї, як правило, змінюється протягом дня лише на 1%.

Ви завжди можете знайти покупця або продавця. Люди часто відкривають короткострокові позиції, торгуючи великими валютами, як Monero, Ethereum або Dash. Ці криптовалюти користуються великим попитом, тому не доведеться чекати кожної угоди.

Мінуси

Найбільша проблема криптовалюти – волатильність. Якщо ви займаєтеся короткостроковими позиціями, доведеться витратити багато часу на аналіз ринку перед початком торгівлі. В іншому випадку, ви можете втратити всі свої гроші всього за кілька секунд через волатильність.

Вмійте тримати себе в руках. Робота з короткостроковими позиціями означає, що неможливо бути постійно на коні.

Довгострокові угоди мають на увазі зберігання криптоактивів протягом тривалого часу, що відповідає англійському терміну «HODL». Якщо ви новачок в торгівлі, то навряд чи чули його раніше.

HODL дослівно перекладається як “триматися з усіх сил”. Даного терміну немає в словнику, але він описує весь ринок довгострокових угод. Навіть при високій волатильності індекс повинен в кінцевому підсумку підвищитися.

Плюси

По-перше, не потрібно сильно заглиблюватися в технічний аналіз зі складними графіками. План дії простий: купуєте і чекаєте. Достатньо раз на день перевіряти ціну, а потім продати криптовалюту в потрібний момент.

По-друге, не потрібно володіти великим бюджетом для такого типу трейдингу. Ви можете купити невеликий обсяг криптовалюти, а потім почекати кілька років, поки вона дорожчає. Багато людей купили біткоіни за 0,35 дол. США і забули про нього. Через п’ять років вони отримали прибуток в 60 000 разів більше від початкових інвестицій.

Мінуси

Ви можете втратити хороший шанс для короткострокової торгівлі. Іноді ціни ростуть дуже швидко, але знову обвалюються всього через кілька днів. Проте, якщо у вас достатньо часу і знань, ви можете об’єднувати короткострокову і довгострокову торгівлі.

Дотримуючись довгострокової торгівлі, ви не витрачаєте багато часу на аналіз ринку. Тому ви можете втратити якісь важливі новини, що впливають на ціни.

Криптобіржі

Існує безліч платформ, серед яких необхідно вибрати зручнішу для вас. Платформи трохи відрізняються одна від одної, тому не завадить їх попередньо вивчити. На що слід звертати увагу:

 • доступні валюти (переконайтеся, що платформа підтримує криптовалюту, якою хочете торгувати);
 • кредитне плече (високе кредитне плече не рекомендується для новачків, але воно зручне для отримання великих прибутків);
 • хеджування (надає страховку і знижує ймовірність збитків; добре для новачків);
 • мінімальний обсяг інвестицій;
 • підтримка (у вас точно з’являться питання, тому обирайте платформу з хорошим персоналом).

Необхідно також перевірити, як працює зворотний зв’язок, вивчити питання безпеки і історію біржі. Не користуйтеся сумнівними з тих чи інших причин платформами. Є багато хороших бірж, як Poloniex, Kraken або Dinance. Можете вибрати будь-яку з них і почати працювати.

Кращі криптогаманці для торгівлі

Обираючи «цифровий гаманець», слід проаналізувати його історію і ступінь безпеки. Це безпосередньо пов’язано з надійністю ваших інвестицій. Ми проаналізували ринок і склали список кращих криптогаманців для трейдингу. Остаточне рішення грунтувалося на безпеці, кількості криптовалюти для зберігання і комісіях.

 • Coinbase;
 • Exodus;
 • Copay;
 • Jaxx;
 • BRD;
 • Ledger Nano S, Trezor і Keepkey (для довгострокової торгівлі).

Як дізнатися, коли слід торгувати криптовалютою

Як ви торгуєте криптовалютою? У сенсі, як вам це вдається? Торгівля криптовалютою – це дуже складне і ризиковане заняття. Щоб бути успішним на цьому ринку, однієї теорії недостатньо.

В основі трейдингу лежить аналіз. Існує технічний і фундаментальний аналізи. Перший тип пов’язаний з графіками. Потрібно вивчати тренди, історію цін, і практично все зав’язано на цифрах. В основі другого типу лежать новини. Моніторте інформаційні портали, присвячені криптовалюті, щоб першим дізнаватися про все.

Торгові сигнали для криптовалюти

Йдеться про технічний аналіз. Торгові сигнали для криптовалюти – це торгові ідеї або пропозиції щодо дій на біржі. Вони генеруються професійними трейдерами або програмним забезпеченням. Ви можете самі знайти їх. Однак, якщо ви не володієте достатніми знаннями, то краще сплатити передплату. Ризик піти в збиток менше, якщо ви озброєні рекомендаціями саме від експертів.

Як приклад, команда SellBuy створила Телеграм-канал з безкоштовними форекс-сигналами: щоденне оновлення, використовується фундаментальний і технічний аналіз, точність сигналів 80-85%.

Крім того, ви можете відстежувати поради популярних трейдерів в Твіттері:

Але будьте обережні. Вони можуть навмисне вводити в оману, щоб “розігнати” ринок і самим заробити більше. Більш того, якщо вони грають на свої гроші, вони можуть і брехати собі в догоду.

Аналіз ринку

Ринок криптовалюти рухається за рахунок попиту і пропозиції. Проте, через децентралізації він не залежить від світової політики і економіки. Незважаючи на те, що на цей ринок впливає безліч факторів, ціни можуть змінитися в одну мить з наступних причин:

 • пропозиція;
 • капіталізація (вартість усіх монет);
 • прес-релізи (ЗМІ висвітлюють практично все, що відбувається в світі фінансів, а тому стежте за новинами);
 • інтеграція (як різні платіжні системи та біржі відносяться до кожної криптовалюти);
 • основні події, пов’язані з криптовалютами (поновлення, зміни в політиці безпеки, зломи та інше).

Аналіз ринку також відомий як фундаментальний аналіз. Він грає дуже важливу роль при торгівлі. Це визначає ваш успіх.

Як почати торгувати на StormGain

StormGain – це одна з криптовалютних бірж, яка дозволяє дуже швидко почати торгувати. Просто виконайте чотири кроки:

 • Створіть акаунт за допомогою електронної пошти та пароля, верифікуйте його.
 • Внесіть на рахунок фіатні гроші або криптовалюту.
 • Проаналізуйте ринок.
 • Відкрийте позицію.

5 золотих правил криптотрейдингу

Ми не можемо розповісти вам все про торгівлю криптовалютою. Чому? Тому що вирішальну роль відіграє досвід. Вам доведеться практикуватися, щоб подвоїти і потроїти свій капітал. Це перше і головне правило. Прикидайся цим, поки не зробиш це правдою.

Аналізуйте якомога більше. Той, хто володіє інформацією, володіє світом. Не можна бути хорошим трейдером, не знаючи як слід ринок.

Знайте міру. Ніколи не забувайте про реальне життя. Якщо вам не вистачає грошей на вечерю і податки, ваша голова буде забита іншим, і ви не зможете приймати вірні рішення під час торгівлі.

Необхідно розуміти, яку криптовалюту ви купуєте. Навіть якщо ваше портфоліо складається з 30 койнів, ви повинні знати все про кожного з них. Це єдиний спосіб інвестувати правильно.

І, нарешті, пам’ятайте, що іноді програвати не соромно. Не можна постійно вигравати. Тому, якщо програєте – зберігайте спокій і вчіться.

Олександр Столичний
Олександр Столичний
Професійний підхід до інвестицій і біржової торгівлі. Незалежний аналітик. Вірить технічному аналізу більше, ніж новинам. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті