Результати інвестування ІІ кварталу 2020 року. Чи можливо заробити під час карантину +39,16%?

Попередній квартал пройшов в зоні крутої турбулентності. І все було зрозуміло, бо COVID-19 задав чіткий маршрут для ринків. «Все погано» = шукай що продати і купуй те що на дні. І все було зрозуміло та ясно. Воно дало свої результати, і це були доволі хороші результати.

Другий квартал – це час невизначеності. Велика купа питань, і майже нуль відповідей. «2 трлн. доларів чи скорочення ВВП США – що буде рушієм руху вверх чи вниз або вбік?», «чергова ін’єкція 2 трлн. доларів завалить індекс долара?», «скорочення промисловості по всіх напрямках залишить під тиском ціну на нафту – чи буде черговий цикл скорочення видобування від ОПЕК+», «ЗОЛОТО? – коли і куди? Чи все так погано, щоб воно сягнуло вище 2 тис. $?» і т.д.

Це був непростий період –  але ми вижили і навіть встигли заробити. Подивимося як це було і які результати ми зафіксували на поточний момент.

1. «Криза 2020» Недооцінені активи. Boeing. Прогноз +46.8%
Пандемія коронавіруса і жорстка зупинка економічної активності в США в зв’язку з карантинними заходами спровокували паніку на фондових майданчиках країни. Інвестори скидають всі акції поспіль, але як це завжди буває, якщо емоції б’ють через край, дістається і тим, кому не загрожує епідемія і кому ніколи не дозволять загинути. Тепер це must buy активи, на які ми звертаємо Вашу увагу.

Фундаментальне обгрунтування:
Boeing — це один з найбільших світових виробників авіаційної, космічної та військової техніки. Входить в 12 найбільших промислових корпорацій США і «велику трійку» виробників озброєння і військової техніки.

Boeing протягом багатьох десятиліть є найбільшою авіакосмічною фірмою в США, найбільшим експортером країни, а також одним з найбільших роботодавців. Фонд оплати праці працівників Boeing складає 1/4 від фонду оплати праці всієї промислової робочої сили штату Вашингтон.

Близько половини доходу компанії становить діяльність з обслуговування інтересів військово-промислового комплексу. Зниження авіаперевезень на 3-6 місяців не повинно та не може позначитися на стійкості компанії. І вже ніяк не відповідає падінню акцій більш ніж на 50%.

Цільовий прибуток +46.8% був досягнутий менше ніж за місяць 06.05.2020р.

2. Alibaba – он-лайн покупка! Прогноз +53.6%

Світ, який пережив коронавірус і карантин, отримає щеплення від шопінгу і публічних місць. Ті сім’ї, які тільки через кілька років звикли б робити замовлення он-лайн, вже починають активно купувати в інтернеті. Тому головним, хто отримає найбільше від такого переходу стане е-комерція, і один з його лідерів — китайський гігант Alibaba.

В умовах масового переходу торгівлі в он-лайн, Alibaba буде одним з лідерів ринку, оскільки є не тільки рітейлером, але і майданчиком для реалізації товарів (маркетплейс), а також службою доставки. При цьому, це — глобальна компанія.

Базовий прогноз по зростанню прибутку на одну акцію компанії Alibaba в 2020 році позитивний, після очікуваного спаду в 30% в першому кварталі очікується стрімке відновлення показників і вже в другому кварталі прибуток на акцію виросте на 4% в порівнянні з показниками минулого року.

Цільовий прибуток +53.6% був досягнутий за 40 днів 7.06.2020р.

3. «Наближається дефіцит кави!» Прогноз +33.1%

Нинішня пандемія коронавіруса привела до перебоїв в поставках кави. По всьому ланцюжку від виробництва до транспортування в роздрібну торгівлю, оскільки в усьому світі були введені обмеження. Збір нового врожаю також під великим питанням, тому що карантинні заходи не дозволяють налагодити виробництво в повному обсязі. Кава стає дефіцитним товаром, що позначається на його подальшій вартості.

У даний час попит перевищує виробництво. Є істотні перебої в ланцюжку поставок як при відвантаженні, так і при зборі врожаю через карантинні заходи, що створює дисбаланс на ринку кави.

Попит в світі на каву істотно виріс. Так у Франції попит підскочив на 34,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у той час як в Італії він виріс на 29,5% (згідно з даними дослідницького інституту IRI з Чикаго).

Обумовлений ризик.  Зафіксували -26% був досягнутий за 22 дні. 29.05.2020р.

4. «Walt Disney переможений COVID-19» Прогноз +31%

Імперія розваг Walt Disney Co. була першою в Голлівуді в 2019 році, з касовими блокбастерами, величезною кількістю людей в тематичних парках і новим потоковим сервісом з мільйонами передплатників. Цей рік приносить несподіваний поворот.

“Пандемія коронавірусу відмінусовала з доходів компанії 1,4 мільярда доларів, але ще більше втрат чекає кожну частину бізнесу Walt Disney Co. в найближчому майбутньому”, — так припустили топ-менеджери компанії на підсумковій прес-конференції за підсумками першого кварталу.

Чистий прибуток Disney за останній квартал впав на 91% до 475 мільйонів доларів через вплив вірусу, стираючи місяці стабільного прибутку, яка спиралася на сміливу ставку пана Ігера на роботу трьох окремих потокових сервісів: Disney +, ESPN + і Hulu.

Інвест ідея не спрацювала – не перетнувши запланований рівень ціни. Ми в неї не інвестували нічого.
Результат – 0%

5. «Криза 2020. Недооцінені активи. Нафта» Прогноз +72.6%

Ціни на нафту амeриканського сорту Light Sweet Crude Oil пережили історичне падіння. Ризики уповільнення економіки США на тлі введення заходів соціального дистанціювання створили ризики переповнення сховищ. Однак, виробники навряд чи збираються довго доплачувати покупцям за те, що вони просто забирають їх нафту. Дональд Трамп ініціював скорочення видобутку на небачений до зараз історичний обсяг, закликавши на допомогу ОПЕК +. Прийшов час шукати хорошу ціну для покупки.

Читайте також:  Криптодайджест: Біткойн чекає виходу з діапазону

Саудівська Аравія скоротила постачання для своїх клієнтів в США, Європі та Азії, в рамках виконання угоди по скороченню видобутку. Тим часом, промислове виробництво в Китаї збільшилася в квітні на 3,9%, вперше з часу спалаху COVID-19, що свідчить про відновлення економіки, завдяки зусиллям уряду по стимулюванню економіки.

BP Plc бачить зростання попиту на нафту, а Міжнародне енергетичне агентство говорить, що перспективи споживання покращилися. ОПЕК + скоротила щоденний експорт майже на 6 мільйонів барелів протягом перших 14 днів цього місяця, згідно Petrol-Logistics.

Цільовий прибуток +72.6% був досягнутий за 31 день 23.06.2020р.

6. DAX підбадьорився на тлі згортання карантинних заходів. Прогноз +50.8%

Пандемія коронавіруса привела до блокування ділової активності в більшості країн світу. Але ситуація поступово стабілізується. У ряді регіонів поступово починають виходити з карантину. Серед таких країн знаходиться і Німеччина, де поступово відновлюють роботу непродовольчі торгові точки, а також підприємства сфери послуг. Як підсумок — відступ індексів ділової активності від своїх мінімальних значень. На цьому тлі німецькі компанії будуть відчувати оптимізм.

Економіка Німеччини, як і більшість інших країн світу, постраждала від пандемії. В 1 кварталі ВВП впав на 1,9% вперше з 2013 року. А за підсумками 2 кварталу очікується сильне падіння за 50 років (-9,8%). Однак, це вже закладено в ціни.

ЄЦБ вживає заходів для стимулювання економіки, розширюючи програми покупки активів і покращуючи умови надання ліквідності.

Цільовий прибуток +50.8% був досягнутий 6 днів 05.06.2020р.

7. Bit-Халвінг-coin. Прогноз +145%

За 5 місяців 2020 року Bitcoin став одним з небагатьох інструментів, які показали зростання в умовах кризи, піднявшись на 30% з початку року. Після проходження халвінга криптовалюта може продовжити зростання, тим більше, що історично Bitcoin саме так себе і вів. Зниження пропозиції в умовах зберігання попиту буде штовхати ціни вгору, а геополітична напруженість підтримає попит на криптовалюту, як на інструмент платежів без кордонів.

11 травня відбувся очікуваний халвінг біткоіну, в два рази знизивши винагороду майнерів. Тепер майнери отримують 6.25 BTC за кожен згенерований блок, замість 12.5 BTC. Перед цим халвінг проходив в 2012 і в 2016 році, і супроводжувався упевненим зростанням ціни, в очікуванні зниження пропозиції криптовалюта на ринку. Після зниження винагороди Майнер, неконкурентоспроможні майнінгові ферми і дрібні майнери підуть з ринку, що ще більше знизить пропозицію Bitcoin і підтримає зростання його вартості.

У листопаді 2012 року, коли стався перший халвінг, курс біткоіну становив $11, через 3 місяці його вартість перевищила $20 (+ 81%), а вже до осені 2013 роки за криптовалюту давали $1100. У липні 2016 року, коли відбувся другий халвінг, біткойн коштував $600 і за три місяці його ціна виросла на 17%, а в 2017 році курс криптовалюти різко пішов вгору і досяг рекордних $20 000 в середині грудня.

Підсумуємо: зараз очікується такий самий «хайп» біткоіна. Але наразі очікуємо перший результат 150%

Поточний результат -50.8%, але ми врахували що це є можливо, оскільки криптовалюта є досить волатильний інструмент. Очікуємо: отримати запланований дохід.

8. Рецесія в Британії буде глибше ніж у сусідів. Прогноз +52%

Перша хвиля пандемії коронавіруса застала багато країн зненацька. Ефективні заходи і блискавична реакція уряду виявилася критично важливими для майбутнього країни, здоров’я її жителів і стану економіки. Не всі зуміли добре впоратися із завданням, зокрема Британія.

“Британська економіка, ймовірно, зіткнеться з найглибшим спадом в порівнянні з іншими розвиненими країнами”, — заявили в ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку). За прогнозами, скорочення ВВП в 2020 році складе 11.5%.

Нездатність зробити висновки, торгова угоду з Європейським Союзом або будь-який інший договір до кінця цього року буде мати сильний негативний вплив на торгівлю і ринок праці.

Поточний результат -3.4%, ціна повернулась в зону відкриття угоди, та у британців є проблеми, які набирають обертів та тиснуть на фунт.
Очікуємо: отримати запланований дохід.

9. Як заробити на «американських гірках». Прогноз +50.8%

Американські гірки на фондовому ринку США, коли основні фондові індекси за 3 місяці просіли на 30% і повернулися назад до історичних максимумів, збентежили чимало інвесторів. З одного боку, економіка ще навіть не почала відновлюватися, а з іншого — вона очікує небачений за масштабами пакет стимулів. Крім того, остання статистика показує, що прогнози щодо глибини спаду могли виявитися надмірно песимістичними. Пробуємо розібратися, що робити далі.

Торгові домовленості між США і Китаєм будуть виконуватися! Представники «Піднебесної» заявили, що планують прискорити покупки сільгосппродукції на суму 750-800 мільярдів доларів, щоб виконати першу частину своїх зобов’язань в рамках досягнутих раніше угод. Про це стало відомо після закінчення переговорів на Гаваях.

Європейські лідери обговорюють план підтримки економіки в розмірі 750 мільярдів євро. При цьому Німеччина та Франція наполягають на укладанні угоди в наступному місяці. Переговори вже ведуться не про те бути чи не бути програмі, а про механізми її реалізації.

Цільовий прибуток +37.2% був досягнутий за 12 днів 10.07.2020р.

В результаті маємо такий підсумок за умови зафіксованих угод, бо деякі угоди себе ще відпрацьовують.

Не дивлячись на складний період невизначеності та волатильності ми отримали наступні результати:  +46.8%, +53.6%, -26%, +72.6%, +50.8%, +37.2% – що дали загальний результат до капіталу +39,16%.

Profit: +39,16%

Приєднуйтеся!
Будемо заробляти разом!

Мінько Віталій
Мінько Віталій
Директор компанії "Forex Club". Практикуючий трейдер.

Останні статті