Топ-8 фінансових звичок для Нового року

Багато хто відкладає зміни на початок місяця чи року. А може вже досить?

Середина грудня — саме час мати нові фінансові звички, які точно знадобляться в новому році:

📍 Нарешті почніть вести облік доходів та витрат.

Щоб не витратити всі гроші на новорічну мішуру чи імбирний латте, почніть контролювати свої витрати та доходи.
Це можна робити за допомогою сервісів фінансового планування, простої таблиці в Excel або записнику. Форма запису – неважлива. Важливо фіксувати витрати і доходи.

Облік витрат і доходів допоможе зрозуміти, на що йдуть гроші, яких витрат можна було б уникнути і яку суму з зарплати ви могли відкладати на велику покупку.

📍 Слідуйте фінансовому плану. Та й чи він у вас є?

Мрієте у новому році нарешті накопичити на машину або на перший внесок по іпотеці? Без продуманого фінансового плану зробити це набагато складніше: постійно буде виникати спокуса витрачати гроші на дрібниці і, як наслідок, ви зіб’єтеся з фінансового курсу.

Для початку радимо скласти список головних цілей на рік. Відразу виокреміть суми, які будуть потрібні для реалізації цих бажань.

Потім оцініть свої реальні можливості: які у вас доходи і витрати, скільки ви зможете відкладати в місяць. Подумайте, чи вдасться вам одночасно відкладати на всі мрії або все ж варто розставити пріоритети. Можливо, доведеться щось викреслити зі списку.

📍 Заведіть фінансову подушку безпеки.

У новому році хочеться вірити тільки в краще, але ніхто не застрахований від неприємних несподіванок. Коронавірус, на жаль, ще крокує планетою і вносить свої корективи. Щоб раптове скорочення або інший форс-мажор не вибили вас з колії, почніть створювати фінансову подушку безпеки вже сьогодні, яка дорівнює декільком вашим окладам.

Для цього постарайтеся щомісяця виділяти частину зарплати, наприклад, 15%. Часто радять відкладати 10%, але ми схиляємось до більшого відсотку, оскільки інфляція часто швидша від збільшення наших доходів.

Окрім того, цей недоторканний запас як варіант – можна покласти на депозит у банку. На ваші заощадження нараховуватимуться відсотки, і ви зможете компенсувати втрати від інфляції.

📍 Акуратно і вчасно розрахуйтесь з боргами!

Звичайно, не хотілося б зустрічати Новий рік з боргами. Але не завжди це можливо. Якщо ви не встигаєте розплатитися за кредитами, то можна спробувати хоча б переглянути їх умови. Наприклад, об’єднати всі кредити в один і рефінансувати його. Кредит також можливо реструктуризувати – змінити графік і суми виплат, але це при умові, що до цього ви платили по графіку і є шанс, що банк піде вам на зустріч (принаймні, запитайте про це банк!).

Читайте також:  Чарджбек: що це таке і як ним скористатися

Якщо ви тільки збираєтеся взяти кредит або позику, спершу оцініть, чи необхідні ці гроші прямо зараз і як будете їх повертати. Не варто брати на себе зобов’язання, якщо не впевнені, що зможете вчасно розплачуватися з кредиторами.

📍 Уважно читайте договори.

Зекономивши 20 хвилин на вивчення умов договору, ви, витратите набагато більше часу і грошей на те, щоб залагодити неприємні наслідки.

Тому перш ніж ставити свій підпис у договорі, радимо переконатися, що всі пункти в ньому вам зрозумілі, умови прозорі, формулювання точні. І не забудьте забрати собі другий підписаний екземпляр.

📍 Захищайтеся від ризиків.

Навряд чи когось потішить, якщо в новому році його квартиру затоплять сусіди чи вдарять авто. Але можна згладити неприємні емоції, якщо ремонт оплатить страхова компанія.

Стихійні лиха, хвороби, аварії, падіння метеорита — усі ці неприємності важко передбачити. Але страхування допоможе покрити збитки і пом’якшити наслідки.

Застрахувати можна що завгодно: футболісти страхують ноги, співачки — голос, а ви можете подбати про безпеку власного здоров’я, квартири та автомобіля.

📍 Купіть собі термокружку і теплі рукавиці 🙂

Так-так, не смійтесь ) Чи рахували ви, скільки витрачаєте на каву з собою (“coffee-to-go”) на вулиці? А на піцу та перекуси? Коли підрахуєте, зверніть увагу на суму і помножте її на 3, оскільки ви тратите точно більше.

Справа у тому, що зараз неймовірно багато вуличної їжі та пропозицій гарячих обідів, особливо в холодну пору. Ми не говоримо відмовляти собі в нормальній їжі, а тільки переглянути спосіб харчування і вплив його на здоров’я.

Здоров’я є чи не найбільшим фінансовим активом, тому регулярні фізичні навантаження поряд з розумовими точно приведуть вас до фінансового успіху!

📍 Інвестуйте, щоб забезпечити собі безбідне майтбутнє

Є безліч варіантів для інвестування. Золото, твори мистецтва, скульптури, монети, нерухомість чи ті ж самі акції компаній, щоб отримувати дивіденди. Не важливо, що чому саме ви віддаєте перевагу, головні вимоги до цих активів – стабільне планомірне збільшення вартості з плином часу і можливість досить швидко продати у разі негайної потреби.

Вікторія Тарнова
Вікторія Тарнова
Прихильник довготривалих торгів та надійних стратегій. Незалежний аналітик. Вважає криптовалюти меккою для інвестора. Редактор "SellBuy"
spot_img
spot_img

Останні статті