Додому Загальне Із новачка в професіонали: 10 правил успішного трейдингу на Форексі у 2020

Із новачка в професіонали: 10 правил успішного трейдингу на Форексі у 2020

829

Братися за якусь нову справу завжди страшно: чи буде результат, чи не втрачу я все, замість заробити. Скориставшись кількома правилами від професіоналів, навіть новачок зможе успішно  торгувати на Форексі. А найголовніше – вони розкриють ті нюанси, що приходять лише з досвідом: в першу чергу про керування емоціями та трудову дисципліну. Ці навички дуже важливі для торгових бірж, адже, згідно статистики, до 90 % початківців втрачають свій депозит, не дотримуючись дисципліни та торгуючи під емоціями.

 Правило № 1: Рівень ризику для кожної угоди не має бути вищим 3% від суми депозиту

Щоб краще зрозуміти це правило, варто розібратися на конкретному прикладі. Припустімо, що на вашому рахунку є 2000 доларів. Відрахувавши від них 3 %, отримаємо 60 доларів. Значить, відкриваючи контракт, де 1 пункт дорівнюватиме 1 долару, необхідно встановити Stop Lose на рівні 60. І до речі, робити це варто завжди, незалежно від вартості лоту. Так ви зможете зберегти не тільки свій капітал, але і нервові клітини.

Правило № 2: Не більше двох валютних пар при відкритті угод

 Новачки на ринку Форекс часто починають слідкувати за декількома валютними парами, щоб швидше знайти вигідний контракт. І їх можна зрозуміти, адже хочеться за короткий термін перетворити свій невеликий депозит в більш значну суму. Проте професіонали рекомендують відстежувати, проводити аналіз та використовувати в торгівлі всього дві валютні пари. Погодьтеся, набагато простіше провести їх детальний аналіз, не розпорошуючись на більшу кількість. Крім того, маючи лише два варіанти, легше прийняти рішення, яке буде ефективнішим.

Правило № 3: Плановий Take Profit більший від Stop Lose не менше, ніж в два рази

Це одне з найважливіших правил, адже ризик не може перевищувати можливий заробіток. Тому якщо бачите, що в угоду Stop Lose більший, то не відкривайте її. Вона просто буде беззмістовною.

Дотримуючись цього правила, можна доволі легко навіть після ряду збиткових контрактів перекрити їх прибутковими.

Правило № 4: Торгам на новинах – «ні»

Досвідчені трейдери, звісно, можуть собі дозволити торгувати на новинах. Але якщо ви новачок, то краще цього не робити. Щоб результати таких угод були успішними, потрібно бути добре обізнаним, що відбувається, а також мати певний досвід. Для тих, хто вперше на Форексі, може здатися дивним, що після виходу хорошої новини валюта падає. І як результат, їм здається, що валютна біржа – це афера. Просто новачки не знають, що хороша новина – це нагода для спекуляції, тому щоб не стати її жертвою, краще не торгувати в такі періоди.

Читайте також:  Основні способи отримання прибутку брокерськими компаніями

Правило № 5: Не більше 2-3 індикаторів

 Щоб отримати хороший результат торгів на Форексі, не потрібно залучати для аналізу дуже багато інструментів. Достатньо вибрати два чи три індикатори, принцип дії яких дійсно зрозумілий. Важливо, щоб вони працювали по-різному для порівняння результатів.

Правило № 6:Торгівля лише по тренду

 Небагато хто насмілюється торгувати на Форексі проти напряму його руху. І небагато хто досягає успіху, адже ризики надто великі. А от робота в напрямку основної тенденції валютного ринку – це саме те, що потрібно і актуально. І тут більше нема що пояснювати.

Правило № 7: Використовуйте один таймфрейм

 Кожен тамфрейм (часовий інтервал) має свій тренд. Саме тому постійно його змінювати не варто, це може привести до помилки. Якщо для вас найкомфортніший М15, то змінювати його на більш довгий точно не треба.

 Правило № 8: Реальні цілі

 Коли новачок лише починає працювати на Форексі, то часто ставить собі за мету заробити певну суму грошей. Інколи вона може бути надто завищена, тому професіонали рекомендують цілитись на реальний заробіток. Завжди необхідно адекватно оцінювати ситуацію і торгувати тоді, коли ринок дає сигнал. До прикладу, якщо угода дозволяє взяти 10 пунктів, то не потрібно пробувати витиснути 60. Ціна може змінити тенденцію і закрити трейдера по стопу. Необхідно навчитися подібному ставленню до ринку, і тоді результат обов’язково прийде.

Правило № 9: Торгівля без емоцій

 Торгувати без емоцій – означає досягнути доволі високого рівня в трейдінгу. Проте якщо новачок бажає якнайшвидше стати успішним, то йому варто з перших же днів цього навчитися. Азарт, страх і жага до швидких грошей – погані порадники на валютному ринку, тому рекомендуємо: і в разі програшу, і в разі виграшу закривати угоди і не продовжувати торгувати, особливо у другому випадку, щоб відігратися.

Правило № 10 Занотовувати все

 Якщо новачок на Форексі заведе спеціальний журнал, в який записуватиме кожен крок, то це допоможе йому проаналізувати помилки. А також знайти слабкі сторони створеної торгової системи. Саме цих 10 правил, якщо, звісно, дотримуватися їх, вистелять дорогу до успіху.