Додому Загальне Особливості автоматичної торгівлі на Форексі

Особливості автоматичної торгівлі на Форексі

636

Валютний ринок Форекс з’явився близько восьми років тому. Спочатку він здавався якимось дивом, тому багато хто боявся починати торгівлю на біржі. Зараз ставлення до нього значно змінилося. Сьогодні Форекс дає свободу та незалежність, чого багато хто прагне. Ти працюєш сам на себе, а не на начальника, і лише від тебе залежить рівень прибутку. Проте все не так просто. Щоб все це дійсно отримати, потрібно багато вивчити, а найголовніше – отримати реальний досвід, в тому числі пов’язаний зі збитками. Не всі новачки до цього готові.

 Початківці часто прагнуть отримати за короткий термін максимум прибутку. І для цього вони починають використовувати автоматичну торгівлю на Форексі. Подібний інструмент покликаний спростити завдання трейдеру. А вже яка з нього буде користь, залежить від самого біржового гравця.

 Варіанти автоматичної торгівлі

 Автоматична торгівля як один з інструментів, що може використовуватися трейдером, буває у двох варіантах. В першому біржовий гравець лише включає комп’ютер з встановленим програмним забезпеченням. Все решта за нього виконує автоматична торгівля. У другому випадку у трейдера є більше обов’язків, адже автоматична система лише дає сигнали відкрити чи закрити лот. Кожен із варіантів має свої переваги та недоліки, котрі варто врахувати.

 Повністю автоматична система торгівлі

 Якщо говорити про переваги подібного варіанту автоматичної торгівлі, то їх доволі багато. До плюсів варто віднести:

  • Економію часу, який трейдеру довелось би витрачати за комп’ютером. Для когось це дійсно актуально, адже замість вивчення фінансових показників можна зайнятися улюбленою справою. По факту єдиними «рухами», які потрібно буде робити, – знімати з торгового рахунку прибуток. Ну, а це вже можна віднести до улюбленої справи;
  • Можливість зміни налаштувань для мінімізації ризиків торгівлі. Правда, при цьому автоматично зменшиться і прибуток;
  • Виключення необхідності контролювати свої емоції, адже у комп’ютера  емоційної та психологічної складової. Всі рішення приймаються за певним алгоритмом.

Повністю автоматизована система торгівлі має і свої мінуси. Один із них – жорсткість. На відміну від трейдера, який може проаналізувати багато факторів, програма такої функції немає. Також у ній інколи виникають помилки, як програмного характеру, так і помилки алгоритму.

Напівавтоматична система торгівлі

 Перевагою напівавтоматичного варіанту торгівлі є можливість уникнення трейдером збиткових угод, адже вона лише подає сигнал, а рішення приймає сам біржовий гравець. Щодо мінусів, то головним серед них є емоційний фактор, адже керує торгівлею людина, а не комп’ютерна система.

 Якщо порівнювати обидва варіанти, неможливо сказати, який з них є кращим. Для кожного оптимальним може бути свою автоматична система торгівлі.

Читайте також:  Один зі способів дослідження валютного ринку Форекс: технічний аналіз

 Більшість автоматичних систем користуються торговим терміналом Metatrader, оскільки він простий у програмуванні.

Для кого будуть актуальними АСТ

 Автоматичні системи торгівлі підійдуть не всім. Проте є певні категорії біржових гравців, для яких вона дійсно актуальна, а саме:

  • Інтрадей-трейдери – тобто ті, хто протягом дня відкривають швидкі угоди. Для тих, хто рідко працює на Форексі, автоматичні системи не дуже актуальні;
  • Трейдерам з досвідом та перевіреною стратегією, метою яких є більш ефективна їх реалізація. Початківцям слід бути дуже обережним при використанні таких систем;
  • Біржовим гравцям з великою кількістю угод, особливо однотипних. Торговий робот дозволить їх оптимізувати;
  • Трейдерам, що часто залишають робоче місце, проте хочуть бути в курсі важливих сигналів ринку.

Як створити оптимальну торгову систему

Для розробки торгової системи, яка приноситиме прибуток, потрібно серйозно попрацювати. Спочатку варто розібратися з торговими стратегіями, адже це допоможе зрозуміти, що існує багато принципів, на основі яких вони працюють. До прикладу, в одних для аналізу застосовуються лише цінові індикатори, в інших – дані про обсяг торгів.

 І навіть якщо створена автоматична система торгівлі запрацює, варто їй дати певний період на тестування, пам’ятаючи, що комп’ютерні програми все ж мають свої недоліки, і найголовніший з них: відсутність гнучкості.

 Для диверсифікації ризиків актуальною є механічна торгова система, в яку включено кілька стратегій. Торгівля з декількома валютними парами дає можливість хеджувати ризики і виключити збитки. Такі системи доволі популярні серед трейдерів. Якщо ще ускладнити їх об’єднанням декількох стратегій, можна отримати мультивалютного радника.

 Стратегія Martingale – як приклад

 Стратегія Martingale була відкрита у Франції математиком та артилеристом у часи Першої світової війни Полем Леві. Досить видко стала популярною, незважаючи на те, що призначалася для казино.

 Суть стратегії доволі проста. Біржовий гравець робить ставку. У разі її програшу, лот подвоюється, а значить рано чи пізно ринок досягне дна, і змінить свій напрям руху вгору. Тобто всього лише одною ставкою, яка в кінцевому результаті буде прибутковою, трейдер може перекрити свої збитки.

 Хоч все і здається так легко, Martingale насправді небезпечний і суперечить принципам торгівлі на Форекс. Моментами стратегія дійсно дає прибуток, але при постійному використанні може повністю злити депозит. Проте навіть це не зупиняє трейдерів застосовувати її доволі часто. Головна причина цьому: валюта обов’язково зупиняє своє падіння, раніше чи пізніше. ЇЇ девальвація, як правило, відбувається лише до певного рівня, тому у трейдера є надія, що ринок стрімко піде вверх.  Але все ж рекомендуємо двічі подумати, перш ніж починати торгівлю за допомогою автоматичних систем торгівлі. А особливу увагу необхідно звернути на стратегію, на основі якої вона працює. А ще не варто зразу перевіряти її на реальних грошах, а відтестувати на центовому рахунку.