Додому Загальне Створюємо ефективну торговельну систему всього за сім кроків

Створюємо ефективну торговельну систему всього за сім кроків

650

Валютний ринок Форекс лише на перший погляд може здатися чимось схожим на азартну гру. Насправді між ними немає нічого спільного, тому досягти тут успіху можна аж ніяк не імпульсивним укладенням угод та надією на удачу. Торгівля на біржі – це серйозна, чітко продумана робота, основою якої є торгова система, створена самим трейдером. Вона допомагає мінімізувати ризики, уникнути великих збитків та отримати прибутки.

 Торговельна система – це набір інструментів та правил, допомагаючих трейдеру успішно працювати на Форексі. У неї є дві основні мети: знайти найкращі точки для входу на біржу і водночас відсіяти всі помилкові сигнали, які вона подає. Кожен біржовий гравець може самостійно створити свою торговельну систему. І для цього йому необхідно пройти всього лише шість доволі простих етапів.

Етап 1 – вибрати тайфрейм

Правильно визначивши оптимальний для себе таймфрейм, можна досягти успіху на Форексі. Щоб зробити цей вибір, необхідно проаналізувати свої особисті якості та темперамент: для спокійних та наполегливих гравців підійде довгострокова торгівля – H4-D1, а нетерплячим і навіть дещо агресивним краще скористатися таймфреймами M5-M15.

Етап 2 – підібрати трендові індикатори

 Важливою метою роботи на валютному ринку для трейдера є вчасне розпізнавання трендів. Саме тому потрібно буде підібрати трендові індикатори. Сьогодні є декілька найбільш популярних інструментів такого типу: ADX, MACD, Parabolic Sar, Алігатор та ковзаючі середні. До речі, крім них, можна ще користуватися більш традиційними способами, наприклад, графічним аналізом, визначенням поворотних фігур.

Етап 3 – обрати осцилятор

 Трендові індикатори часто друкують помилкові сигнали, тому для їх виключення при створенні торгової системи необхідно обрати інструменти для підтвердження тренда. З часом кожен трейдер використовує оптимальні саме для свого стилю торгівлі осцилятори, а на початках можна скористатися найбільш популярними: CCI, RSI, Stochastic.

Читайте також:  Жадібність трейдера: як її побороти

Етап 4 – визначити ризики

 Основою прибуткового трейдингу є ризик менеджмент. Досвідчені трейдери постійно ним користуються, а от новачки часто ігнорують, що зовсім неправильно. Щоби не злити свій депозит, необхідно щоразу визначати рівень ризику. Він може бути різним: як від 5 % так і до 15 % від депозиту.

Етап 5 – визначити токи входу та виходу на ринок

 Вчасно ввійти і вийти з ринку – це теж одна із важливих складових торгової системи. Більшість трейдерів входять на біржу після закриття свічки, але є і ті, що не хочуть втрачати час, тому вхід на ринок виконують одразу після сигналу.

 Для виходу використовуються стоп-накази на фіксацію цільової прибутку, але є такі біржові гравці, які працюють без них. Вони можуть виходити з ринку в момент сигналу індикаторами про розворот тенденції.

Етап 6 – розробити стратегію

 Стратегія – це по суті комплекс правил, сформульованих після проходження попередніх етапів. Варто чітко їх продумати і обов’язково занотувати. Це допоможе правильно вибрати варіант дій під час стандартної ринкової ситуації.

 Після проходження шести етапів залишається лише протестувати створену торгову систему.

Етап 7 – протестувати торгову систему

 Будь-яка торгова система, навіть якщо вона здається дуже вдалою та ефективною, повинна пройти обов’язкове тестування. Для цього можна використати демо-версії валютного ринку, де замість реальних грошей – віртуальні. Також для перевірки підійдуть історичні графіки.

 Тестування можна виконати і у спеціальних програмах – Amibroker, WealthLab, MultiCharts або в тестері систем, що вбудований в MetaTrader. Переходити до реальних торгів варто в тому випадку, якщо крива еквіті зростає. Саме це свідчить про ефективність торгової системи.  І наостанок: щоб досягти успіху на Форексі, використовуючи створену торгову систему, доведеться строго дотримуватися дисципліни. Саме вона – основа основ для біржової торгівлі.